Olen aikeissa kosia tyttöystävääni, mutta mieltäni askarruttaa yksi asia. Tarvitseeko kosittaessa olla sormus vai voiko ne käydä myöhemmin yhdessä ostamassa niin molemmat saisivat mieleisensä?
Vastaukset 4
- *n24
Mikään tapa ei ole väärä.
Mielestäni parempi mennä yhdessä ostoksille niin tulee mieleinen ja oikeankokoinen sormus :) - mli muija
no mielellään ostetaan sormukset yhdessä
että ainakin tulee mieleinen sormus- T7887
Rakkaani kosi minua eilen, ilman sormusta. Yhdessä menemme tällä viikolla etsimään ne täydelliset sormukset sitten :D
- olla ollenkaan
Sormuksia ei tarvitse olla minkäänlaisia, silti voi olla kihloissa tai naimisissa. Sormus on vain ulkoinen vapaaehtoinen merkki, ei lakisääteinen. Juridisesti sillä ei ole mitään merkitystä. Meillä ei ole sormuksia ollenkaan, sillä yhden pienen sormuksen tuottamiseen menee järkyttävät määrät luonnonvaroja, moninkertaisesti enemmän kuin pienen kodinkoneen tekemiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.393998- 102885
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei288853- 77738
- 82726
- 71691
- 50655
- 37646
- 44617
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609