Liikenne

Miksi ei ole ajateltu olenkaan Prisman ja Tapulin parkkipaikoille tulevaa ja lähtevää liikennettä. Kapeista liittymistä ajetaan molempiin suuntiin, piha-alueella on risteävää liikennettä, joihin mukaanlukien jalankulkijat muodostavat sumppuja jatkuvasti. Pitäisi olla eri liittymät ulos ja sisään, sillä liikenne ei tule tuolla alueella ainakaan vähentymään.
1614
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kun Prisma sai aikanaan rakennusluvan niin liikennejärjestelyistä käytiin keskustelua.Tähän päädyttiin kaupungin taholta.Itse en voi millään ymmärtää Lavolankadun kapeutta sekä risteysten ahtautta kun tilaa olisi lentokentällepäin vaikka kuinka paljon.Nyt hiihtäjille varattu tila on vai osaksi hyötykäytössä.Samalla voitaisiin parantaa myös liikkeille menevää ja sieltä tulevan liikenteen sujuvuutta uusilla liittymillä.Liikkeiltä tämä vie muutaman parkkiruudun ja tietysti rahaa.Muutenkin keskikaupungin tiesuunnitelmat ovat ihan hanurista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Reikki kirjoitti:

Miksi ei ole ajateltu olenkaan Prisman ja Tapulin parkkipaikoille tulevaa ja lähtevää liikennettä. Kapeista liittymistä ajetaan molempiin suuntiin, piha-alueella on risteävää liikennettä, joihin mukaanlukien jalankulkijat muodostavat sumppuja jatkuvasti. Pitäisi olla eri liittymät ulos ja sisään, sillä liikenne ei tule tuolla alueella ainakaan vähentymään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu