Kuinka paasen Porin lentokentalta Porin VR:lle? Onko sielta esim. bussi tai juna kuljetus? Paljonko maksaa?Onko Porin VR lahin VR lentokentalta?
Kiitos!
Kiitos!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Siitä on muistaakseni opasteetkin, mutta se on... sanotaan nyt että ei yli kilometrin päässä lentokentältä.
Jos tulee ongelmia tai et muuten vaan löydä niin voin neuvoa tai heittää sut sinne (mikäli olen paikalla) asun siinä ihan lähellä.
puh. 0505237033
Jukka
...Kävellen. Siitä tulee matkaa n. 1km ehkä hieman alle. Että jos ei kauheita kantamuksia ole niin kävellen kannattaa mennä. Ja jos ohjeita haluat, niin kävelytunnelin ali sairaalaa kohti (keltainen iso ruma rakennus) ja ensimmäisestä pyörätiestä vasemmalle n.400m ja lentoasema on oikealla vanttuulla.
Ole hyvä...
en huomannut vastailla sun kysymyksiin.
Se on lähin VR, ei pääse bussilla/junalla.
Kiitos vastauksista!!!
kun lähdet lentokentältä niin käännyt heti kentältä ulos tultaessa vasemmalle ja kuljet hetken sitä autotien viereistä kevyenliikenteen väylää kunnes oikealle kääntyy alamäkeen tie jossa tulee heti tunneli. Eli ko. tunneli alittaa rautatien ja asema on siinä toisella puolella tunnelia. Pääsee sinne asemalle muistaakseni sieltä tunnelistakin. Mutta erittäin helppo ja lyhyt reitti. Nou hätä : )