Ingles El Caserio ja Green Field

Olisiko kenelläkään tietoa Inglesin El Caserio ja Green Field hotelleista ?.
Kiitokset vastauksista etukäteen.
31546
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kävimme isommalla porukalla Green Field hotellissa viime talvena ja vain positiivista sanottavaa. Hotelli on siisti samoin allasalue. Ystävällistä henkilökuntaa ja mukavat huoneet. Sijainti oli hyvä, jonkin verran juhlinnan ääniä kuuluu. aamiainen oli runsas, tosin ei muuttunut kahden viikon aikana mitenkään, joten kyllästyi aika nopeasti. Hyvä valinta

Äänestä

oltiin tammikuussa 2006 keisessä hotellissa. Hotelli oli kaikein puolin muuten kiva, mutta hieman huoneistosta riippuen, melu voi olla todella hermostuttavaa. Meidän huone oli apilaniittyyn päin ja ylempänä, ihan ok. Kaveri pariskunnan huone taas irkkupubin suuntaan ja alempana. He sanoivat että aivan kauhea melu noin kello 4.00 saakka. Välillä' kun istuimme heidän luona iltaa niin täytyy sanoa, että möykkä oli kyllä sangen kovaäänistä. Itse en juuri tuon takia kyseiseen hotelliin enään mene. (Olen lapseton 30v) Vaikka itse lomilla piletänkin niin nukkua kuitenkin haluan rauhassa.
Hyvinä puolina tosi kiva allasalue, myös katolla oli aurinkoterassi, jossa arskaa ottivat jengi nudisteina.
Hyvä ruokakauppa, minigolf ym. vieressä. Muutenkin hyvin keskeinen sijainniltaan..
Mutta se melu..
Hauskaa reissua, mihin sitten ikinä päädyttekään
Jen

Äänestä

Istun Green Fieldin vastaanoton yhteydessa olevalla nettikoneella. Hotelli on kivalla ja keskeisella paikalla, jos tykkaa katsella ja kuunnella elamaa ja vaikkapa suomalaiskaraokea- vaikka ei taho. Siis joillekin herkkaunisille meteli voi olla likaa. Me asumme 7. kerroksessa, parveke aurinkoon ja siis merelle ja siis meteliin pain, mutta se ei kauheastia ole haitannut. Uneen olemme paasseet- ehkapa siksi, etta kun me nukumme, disko vastapaata vasta aukeaa! Mutta enemman hairitsee Apilaniitysta kuuluva karaoke! Juu juu, merella tuulee....
Hotelli on kohtalainen, vaikkakin olen kuullut monia valituksia kanssamatkustajilta huoneiden ja keittiotarvikkeiden kunnosta. Oli miten oli, talla hinnalla ei parempaa saanut. Laitoin kylla hotellilla faksia ja toivoin huonetta ylakerrasta- ehkapa se auttoi,who knows.
Auts, aika loppuu. Palaamme Suomeen sunnuntaina, jatkan sitten jos on tarvetta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pariskunnat perheineen kirjoitti:

Olisiko kenelläkään tietoa Inglesin El Caserio ja Green Field hotelleista ?.
Kiitokset vastauksista etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu