Joo aattelin tossa ostaa uuden headsetin ostamista kun vanha alkaa olee jo aika hajalla. Oon ollut nyt aika kahden välillä: SteelSeries neckband headset vai Icemat Siberia?
Kaverilla on noi Icematit, mut haluis ite ton SteelSeriesin. Aattelin tässä kysyä käyttäjien kokemuksia molemmista jos löytyy.
Kaverilla on noi Icematit, mut haluis ite ton SteelSeriesin. Aattelin tässä kysyä käyttäjien kokemuksia molemmista jos löytyy.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos et tiennyt niin SteelSeries = Icemat, johonka kuuluu myös steelpad, eli siis periaatteessa samat kuulokkeet.
Ehei, vähän itsenäistä ajattelua? Sitä ei kyllä täältä Suomi24 paljoa löydy, pakko myöntää.
Vaikka Steelseries = Icemat, ei se tarkoita sitä että Siberia = Siberia Neckband.
Oon kyl kuullut että toi Icematin Siberia on ihan käpy, älä sitä ainakaan osta.
Joo kai ne nyt onkin samat kun ne yhdisty, mut Suomessa edelleen myydään Icemat nimellä.
Ja ne on eri kuulokkeet:
http://www.steelseries.com/int/products/audio/siberia-neckband/information
http://www.steelseries.com/int/products/audio/siberia-full/information
Nykysin tosin Icemat nimellä ei enää tuotakaan tuoteta.
Mutta kyselin tässä käyttäjien kokemuksia en kahden pässin viisastelua.
Neckbandist varmaan ei ihmisillä vielä kovin paljoa kokemusta ole.
Kolmella kaverilla on noi icemat siberiat jota on kovasti kehuneet.
nii ja vielä se oli alunperin icemat mut steelseriessi myy niitä nykyään, suomessa myytävissä siberioissa viel lukee tuo icemat. mut toi neckband on täysin steelseriesin oma tuotos. en oo nähny kellää viel noit neckbandeja.
Ei missään nimessä siberiaa tai jos rahaa on vähän enemmän niin sitten, koska siberia kun tippuu kerran lattialle niin ne on iha paskana, paitsi jos osaat jesarilla korjata, itse valitsisin neckband.