automaatti- ilmastoinnista

Ostin tossa -02 Mondeon jossa on automaatti-ilmastointi. Toimii automaattiasennolla siten
että vain jalkatilaan puhaltaa. Muutenkin saa koko ajan nappuloita painella, että saa sopivan puhalluksen. Mites muilla tämä toimii?
2678
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jonne haluat ilman tulla. Lisäksi onhan manuaalinenkin asento olemassa. Vaimollasi muuten on aikas kova valkovuoto päällänsä.

Äänestä

No se nyt vaan sattuu olemaan fysiikan lakikirjassa niin että lämmitys toimi parhaiten puhaltamalla alas ja jäähdytys puhaltamalla ylös.

Hyvin harvoin tarvii koskea automaatti-ilmastoinnissa muuhun kuin lämpötilaan ja siitäkin vain aste ylös tai alas.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jalat kuumana kirjoitti:

Ostin tossa -02 Mondeon jossa on automaatti-ilmastointi. Toimii automaattiasennolla siten
että vain jalkatilaan puhaltaa. Muutenkin saa koko ajan nappuloita painella, että saa sopivan puhalluksen. Mites muilla tämä toimii?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu