netti adressi

hoidonpuolesta, eli raastupaan nuo salakuvaajat , jotka juoksevat yö toisensa perään sikalasta toiseen ja kanaloissa samoin.
Heille tauti suoja ei kerro mitään.

Edesvastuuseen nämä salakuvaajat törkeästä edesvastuuttomasta toiminnastaan!

Lakitupaan jokainen Oikeutta eläimille liikkeen jäsen!
5349
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ei kerro lukkosuoja mitään kun pidätte ovet lukitsemattomina.
Olen kuitenkin vankasti sitä mieltä että eihän sinne sikaloihin tarttis kenenkään salaa mennä, varsinkin jos on luuta ovella niinkuin ennenvanhaan maaseudulla oli tapana lukita ovi.

Äänestä
  • kenelläkään ole lupaa mennä toisten taloihin eikä tiloille ilman omistajan lupaa.
    Olkoon paikka lukittu tai ei.
    Se on rikollista touhua.
    Vai sallitko sen, että minä tulen kuvaamaan sinun makuuhuoneeseesi ja laitan youtubeen kaiken näkyville?

    Äänestä

  • niin, että kirjoitti:

    kenelläkään ole lupaa mennä toisten taloihin eikä tiloille ilman omistajan lupaa.
    Olkoon paikka lukittu tai ei.
    Se on rikollista touhua.
    Vai sallitko sen, että minä tulen kuvaamaan sinun makuuhuoneeseesi ja laitan youtubeen kaiken näkyville?

    ymmärrä että nämä kuvaajat ei ole normaali ihmisiä kun menevät luvattomista ovista, jos kaikki tässä maailmassa noudattaisivat lakia niin silloi nhan täällä olisi liian hyvä elää.
    Siis te sallitte jatkossakin kyseiset kuvaukset kun ette viitsi lukita sikaloidensa ovia, siis te tavallaan kerjäätte näiden hihhulien tulevan teidän elikkosuojaanne kuvaamaan niitä elikoita,
    minulla on ollut kasvihuoneetkin lukittuina jo melkein 30 vuotta kun on alkanut kulkemaan kaiken maailman hihhuleita pihapiirissä koska minulle ei vakuutusyhtiö korvaa kasvihuoneessa aiheutettuja vahinkoja jos ovet ei ole olleet lukittuina,,,,,,,,teille sikatilallisille vissiin valtio korvaa jollakin tukiaisilla ilmeisesti mahdolliset ilkivallanteot vaikka ovet ei olekkaan lukittuina.

    Äänestä

hyvä että joku valvoo edes vähän eläinten etuja, kun viranomaiset ei sitä tee.
Tauteja varmasti noin siivottomissa paikoissa on.

Äänestä
  • likasissa päissä asu, että tutustumaan vaan eläinten sairauksiin. Kissa ruttoon kaniruttoon yms..Netti on tietoa tulvillaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eläinten kirjoitti:

hoidonpuolesta, eli raastupaan nuo salakuvaajat , jotka juoksevat yö toisensa perään sikalasta toiseen ja kanaloissa samoin.
Heille tauti suoja ei kerro mitään.

Edesvastuuseen nämä salakuvaajat törkeästä edesvastuuttomasta toiminnastaan!

Lakitupaan jokainen Oikeutta eläimille liikkeen jäsen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu