Osaako kukaan sanoa kuinka paljon maksaa Deturilla matkat Turkkiin,Alanyaan,heinäkuussa 2008. Hotelli tasoksi välttäisi - . Itse en ole löytänyt deturin sivuilta tuohon ajankohtaan kohdistuvaa tietoa. Matkalle olisi lähdössä kaksi.
Deturin matkat
Jens
51442
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
matkat tulevat myyntiin joulu/tammikuussa.Halvempia ovat, kun lennetään atlasjetillä.
Soitin Deturille ja sanoivat matkojen tulevan myyntiin joulukuun puolessa välissä. Ekaksi näkyy netissä, koska esitteiden jakelu kioskeihin toki kestää. Näin siis Detur.
Eivät ole niinkään halpoja enää. Varsinkaan kun Atlasjet on surkein yhtiö, mikä Deturilla on ikinä ollut.
Toivottavasti Detur älyäisi vaihtaa lentoyhtiötä. On tosiaan surkein, mitä ovat koskaan käyttäneet. Luin turkkilaiselta nettisivulta, että epäilevät lentokapteenin virheen olevan syy lentoturmaan. Ja sitäpaitsi ilm. tämä kyseinen pilotti ei ole läpäissyt edes kaikkia vaadittavia testejä, mutta silti Atlasjet hyväksyi sen. Halpalentoyhtiö kun on.. Nyt ei muuta kuin kaikki vaan antamaan hieman palautetta Deturille! Itse en käytä Deturia ennenkuin vaihtavat luotettavampaan lentoyhtiöön.
Juuri niin! Saman päätöksen on tehnyt meidän perheemme. Kokemuksemme Alanyan matkoista ovat vain noin vuoden ajalta ja valitettavasti sinä aikana edullisin yhtiö eli Detur on käyttänyt vain Atlasjetiä mistä ei voi sanoa mitään hyvää, etenkään koneen taannoisen putoamisen jälkeen.
Reittilennot THY:llä hankaline Istanbulin vaihtoineenkin ovat luksusta Atlasjetin surkeuteen verrattuna.
kannattaa kokeilla myös takeoffia, matkat halpoja, ja ainakin viimeksi lensin finnairilla, todella mahtavaa!!