Etukaiuttimet

Audio Pro Focus SA-5 vs. Tannoy MERCURY F3
1348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onko "edessä" kaksi vai kolme kaiutinta? Minkälaiseen tilaan? Ainakin Paavon koneessa Audio Pro:n hinta on edullisempi kuin Tannoyn Marekilla, jos hinta pääsee ratkaisemaan. Koputtele koteloita. Vähemmän resonoiva on parempi. Googleta "loudspeaker review", jos löytyis lisätietoja.

Lopullinen valinta kannattaa tehdä oman, mieluiten kotikuuntelun, perusteella. Testimateriaaliksi oikeita CD-levyjä, ei kuppasia MP-kolmosia. Yritä valita muuta kuin listamusaa testimateriaaliksi, koska listakama on mm. kompressoitu kuoliaaksi. Ja käännä EHDOTTOMASTI KAIKKI sävynsäätönappulat keskiasentoonsa, eli kaikki korostukset pois! Ja neuvo pätee sitten loppuelämäsi.
Kysymys oli niin niukka, et ny ei viiti enemp. ;)
http://www.google.com/search?hl=fi&client=opera&rls=fi&hs=2nt&q=loudness war&btnG=Hae&lr=

http://www.audioreview.com/reviewscrx.aspx

http://www.stereophile.com/equipmentreviews/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kumpi?!?! kirjoitti:

Audio Pro Focus SA-5 vs. Tannoy MERCURY F3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu