Nuuskan käyttö Thaimaassa

Onko kenelläkään tietoa, onko nuuskan käyttö laillista Thaimaassa? Puuttuuko poliisi nuuskan käyttöön luullen sitä huumeksi jne.? Löytyykö keltään kokemuksia/tietoa?
1410644
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ketään tuskin kiinnostaa, jos joku hullu turisti työntää jotain paskaa huulensa alle. Poliisitkin varmaan tuntevat kyseisen aineen, ja myös pitävät kaikkia sitä käyttäviä vaarattomina ja säälittävinä hulluina.

Äänestä

älä ota edes mukaan etteivät erehdy sinua syyttämään laittomuuksista ja jos otat pidä ainakin suussasi äläkä syljeksi kadulle se meinaan on suurempi rikos siellä ja se sinun haju senkin on vastenmielinen siellä kaikkien mielestä kun kävelet lämpimässä ja haiset tyhjälle tuhkakupille tai sitten voisit kohteliaasti ainakin kiertää kaikki lähimmäisesi kaukaa etenkin ahtaassa lentokoneeessa haju on kuvottava mutta nauti lomasta ja unohda se nuuska ja kaikki muutkin huumeet

Äänestä
  • oksettava tosiaan on haju ihmisellä joka nuuskaa

    Äänestä

  • hahahahha vittu oot sekasin !!! ensinnäkin nuuska on tupakkaa ei huumetta, toiseksikin nuuska ei käytettynä haise minnekkkään ellei henkilö hönngi jonkun naamaan ja sillon myös monen muun henki haisee pahalle vaikka ei käytä nuuskaa. jote oleppas nyt pohjosen poika hiljaa ja mene hoiamaan poroja ja kuvittele että nuuska on huume... vittu oot hullu!

    Äänestä

Tulimme juuri Thaimaasta, Hua Hinistä.

Siellä myydään ihan kaupoissa, myös 7Eleveneissä Nuuskaa. Sitä on saatavana kahta laatua, sellaista kuin meillä ja lisäksi sellaista jotka on peltipurkeissa valmiissa pienissä pusseissa. Sitten se koko pussi työnnetään suuhun.

Huumeet Thaimaassa on ankarasti kiellettyjä.

Mutta nuuskata saa ja sitä saa myös kaupoista.

Äänestä
  • Kiitos asiallisesta vastauksesta. Kun olen kerran säälittävä nuuskaaja, oli tämä tieto tärkeä. Ei viittis viettää koko lomaa Thaimaan vankilassa. Muiden nimimerkkien kommentit jätän täysin omaan arvoonsa.

    Äänestä

  • Ettan Snus kirjoitti:

    Kiitos asiallisesta vastauksesta. Kun olen kerran säälittävä nuuskaaja, oli tämä tieto tärkeä. Ei viittis viettää koko lomaa Thaimaan vankilassa. Muiden nimimerkkien kommentit jätän täysin omaan arvoonsa.

    Mikäs siinä nuuskan käytössä on sen kumppempa ku tupakoinnissakaan. Ite vien ainakin mukanani muutaman tornin ja ostelen sieltä lisää niinku oon tehny ennenkin ei ole mua ainakaan katsottu kieroon ja näkyyhän tuo paikallisillekkin maistuvan. TheSnussWeTrust

    Äänestä

  • jojo jojo kirjoitti:

    Mikäs siinä nuuskan käytössä on sen kumppempa ku tupakoinnissakaan. Ite vien ainakin mukanani muutaman tornin ja ostelen sieltä lisää niinku oon tehny ennenkin ei ole mua ainakaan katsottu kieroon ja näkyyhän tuo paikallisillekkin maistuvan. TheSnussWeTrust

    tota noin itse olin phuketissa keväällä. paikalliset polttivat pilveä rannalla ja kertoivat jopa polttelevansa illalla rannalla että niin

    Äänestä

Täällä pari kaveria käyttää nuuskaa jatkuvalla syötöllä.
Ostaa sitä voi useista skandinaavien pitämistä baareista ja joistain kaupoista.

Kantsii tuoda oma torni mukana niin saat sitä mitä haluatkin. Lisää voi tilata kyllä netistä suoraan thaimaalaiseen osoitteeseen, vaikka hotelliin. Aikaa menee noin 3-5 päivää jotta paketti tulee ruotsista tänne asti.

Poliisia ei ole kiinnostanut asiasta mutta Nuuskan maahantuonti on kiellettyä. Ketään ei ole kuitenkaan tietojemme mukaan pysäytetty tulliin tms.

http://hyppyoravanpyorasta.com/lang/fi/ruskeaa-kultaa/
http://hyppyoravanpyorasta.com/lang/fi/nuuskamuikkusen-muistelmat/

- Lauri

Äänestä

HEIPS!

Oon nyt vuoden vaihtees ite menossa Thaikkulaan. Itelläni on tullut normaalissa 7Elevenissä englannin kans vaikeuksia että ihan viittomiseks on menny, elikkä millä nimellä niit Thaimaalaisia biittipurkkeja myydää? Vai pitäiskö omaa purkkia vilauttaa jos ymmärtäisivät?

Äänestä

THaimaassa käytetään nuuskaa hieman eri tavalla.
Täällä nuuska laitetaan peräaukkoon, josta se miellyttävästi imeytyy vereen.

Näin se menee v...tun spedet.

Äänestä

länsimainen nuuska luokitellaan huumeeksi jos tullissa huomaavat ellet ano maahantuontilupaa heti kentällä viranomaisilta mutta aika helposti saa ostettua sitä paikallista kun kysyy vain have you speede I pay

Äänestä

voi hyvä ihme ettan snud järjenjuoksuasi

Äänestä

trolololol

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ettan Snus kirjoitti:

Onko kenelläkään tietoa, onko nuuskan käyttö laillista Thaimaassa? Puuttuuko poliisi nuuskan käyttöön luullen sitä huumeksi jne.? Löytyykö keltään kokemuksia/tietoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu