nappula tilttaamaan kiinni. Eli käynnistän keskusyksikön, rupee näyttämään että lähtee käyntiin mutta sitten tilttaakin kiinni ja nappula jää jumiin. Juu, huoltoonko nyt vaan! Voi rähmä!
no voihan veeeeeee
rupee käynnistys
6242
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Aika turha aloitus tällaisenaan.
Hyvät pohjatiedot: käynnistettäessä tilttaa kiinni ja nappula jumittaa. Ja kysymys: huoltoonko? No joo, ehkä sinun todellakin kannattaa harkita huoltoa.
Ajattelin vain että jos mä pystyisin sen itse jotenkin hoitamaan kuntoon. Eli kun käynnistän keskusyksikköä käynnistysnappulasta, kone yrittää lähteä käyntiin mutta sitten lopettaakin käynnistyksen ja käynnistysnappula jää jumiin. Mutta kiitti sulle vastauksesta, täytyy se huolto hankkia. :))))
saa jotenkin pois siitä jumituksesta, todennäköisesti sammuttaa juuri sen takia, kun käynnistysnappi on jumissa.
Jääkö käynnistysnappi jumiin kun sitä painaa?
kun ronkkii esim. kynnellä. Todennäköisesti se on nyt jostain syystä alkanut mennä jotenkin väärään asentoon ja sen takia käynnistys jumittuu kesken kaiken. Kiitti vaan, olin taas tyhmä kun kyselin. :)))
Vai?
katkeaa kesken, mutta taitaa siis mennä jotenkin väärään asentoon ja siksi käynnistys loppuu.