Ellos lastenhuoneen kalusteet

Hattiwatti

Emäntä meni ja tilasi Ällökseltä ipanalle kaapin ja sängyn. Lähes 500e livahti mennä, mutta työn laatu on aivan käsittämättömän huonoa. Pakkelilla ja maalilla korjailtu pintavikoja, reiät, puuntyöstö ja muut asiat aivan per****ä, materiaali varmaan jotain jätelautaa, liimaukset irvistää, muutama levy jo valmiiksi reunasta alkuun heljennut. Kuvastossa kaikki oli viimosen päälle siistin näköistä ja hienoa, onko kellään muulla vastaavaa kokemusta tälläsistä jutuista. Palautukseen lähtee ja lujaa. Tämän tarinan opetus, älä osta sikaa säkissä vaan tarkista ostamasi tavara paikan päällä, ei ikinä enää netti huonekaluja!!!!!!!!

4

2731

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Laatua arvostava

      Kyllä nettikaupoista muutakin löytyy kuin Ellos-laatua. Kannattaa vain katsoa tuotetiedoista, mitä niissä kerrotaan ja kysyä valmistajaa, ellei muuten mainita (joskus eivät kilpailijoiden vuoksi mainitse). Itse asiassa nettikaupoista taitaa löytyä vieläpä laadukkaampia tuotteita kuin monista alan kaupoista, jos vain osaa etsiä.

    • ven

      Minä tilasin myös Ellokselta sellaisen lasten pulpettimallisen kirjoituspöydän. Kokoaminen oli tosi hankalaa, eikä johtunut siitä, etten olisi osannut, vaan myös apuun hälytetty isäni totesi osien kertakaikkiaan olevan toisiinsa sopimattomia. Kyllä se pöytä kasaan saatiin ja on ihan tukeva nyt, mutta joku levy oli jo alunperin halki ja suuhun jäi paskan maku. Minä päätin, etten ikinä enää osta mistään mitään koottavaa, enkä kovin helposti huonekaluja netistä kokonaisenakaan.

      • kynttilänpolttaja

        Itsekin olen noihin törmännyt Ikean halvatkin kalusteet on ollut ihan laadukkaita eikä kasaamisessakaan ole ollut ongelmia.

        Nyt törmäsin päinvastaiseen ilmiöön eli ostin tosi kalliita (myyjän mielestä ei kalliita vaan laadukkaita) Partylite kynttilöitä. Niiden piti olla huippulaadukkaita, kestää pitkään, palaa kokonaan, ei savuta, ei valu jne.
        No nyt kun niitä polttelin niin kuopalle palaa niin että reunat jää, savuttaa ja ei tuo kestoaikakaan juuri eroa muista.

        Ajattelin että hinnalla saa kerrankin laatua PÖH maksoin tyhmänä parista pöytäkynttilästä yli 50€!
        Samalla rahalla ostin nyt ostoksille.com verkkokaupasta vastaavia Aroma therapy kynttilöitä Hinta 2.95 ja 3.95 sain siis samalla rahalla kymmenen kertaa enemmän ja mielestäni ne ovat parempia, vanilja kynttilän tuoksuissa tässä juuri fiilistelen.
        Kallis hinta ei siis todellakaan kerro onko joku hyvä vai ei .


    • ex ällös asiakas

      missä huonekalut on tehty?;)
      Minäpä kysyin ja mitään en sieltä enään tilaa....
      Ihmekös laatu asiat tökkii...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      362
      1168
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      768
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      706
    4. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      50
      622
    5. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      44
      595
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      20
      520
    8. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      322
      508
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      76
      481
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe