Emäntä meni ja tilasi Ällökseltä ipanalle kaapin ja sängyn. Lähes 500e livahti mennä, mutta työn laatu on aivan käsittämättömän huonoa. Pakkelilla ja maalilla korjailtu pintavikoja, reiät, puuntyöstö ja muut asiat aivan per****ä, materiaali varmaan jotain jätelautaa, liimaukset irvistää, muutama levy jo valmiiksi reunasta alkuun heljennut. Kuvastossa kaikki oli viimosen päälle siistin näköistä ja hienoa, onko kellään muulla vastaavaa kokemusta tälläsistä jutuista. Palautukseen lähtee ja lujaa. Tämän tarinan opetus, älä osta sikaa säkissä vaan tarkista ostamasi tavara paikan päällä, ei ikinä enää netti huonekaluja!!!!!!!!
Ellos lastenhuoneen kalusteet
4
2695
Vastaukset
- Laatua arvostava
Kyllä nettikaupoista muutakin löytyy kuin Ellos-laatua. Kannattaa vain katsoa tuotetiedoista, mitä niissä kerrotaan ja kysyä valmistajaa, ellei muuten mainita (joskus eivät kilpailijoiden vuoksi mainitse). Itse asiassa nettikaupoista taitaa löytyä vieläpä laadukkaampia tuotteita kuin monista alan kaupoista, jos vain osaa etsiä.
- ven
Minä tilasin myös Ellokselta sellaisen lasten pulpettimallisen kirjoituspöydän. Kokoaminen oli tosi hankalaa, eikä johtunut siitä, etten olisi osannut, vaan myös apuun hälytetty isäni totesi osien kertakaikkiaan olevan toisiinsa sopimattomia. Kyllä se pöytä kasaan saatiin ja on ihan tukeva nyt, mutta joku levy oli jo alunperin halki ja suuhun jäi paskan maku. Minä päätin, etten ikinä enää osta mistään mitään koottavaa, enkä kovin helposti huonekaluja netistä kokonaisenakaan.
- kynttilänpolttaja
Itsekin olen noihin törmännyt Ikean halvatkin kalusteet on ollut ihan laadukkaita eikä kasaamisessakaan ole ollut ongelmia.
Nyt törmäsin päinvastaiseen ilmiöön eli ostin tosi kalliita (myyjän mielestä ei kalliita vaan laadukkaita) Partylite kynttilöitä. Niiden piti olla huippulaadukkaita, kestää pitkään, palaa kokonaan, ei savuta, ei valu jne.
No nyt kun niitä polttelin niin kuopalle palaa niin että reunat jää, savuttaa ja ei tuo kestoaikakaan juuri eroa muista.
Ajattelin että hinnalla saa kerrankin laatua PÖH maksoin tyhmänä parista pöytäkynttilästä yli 50€!
Samalla rahalla ostin nyt ostoksille.com verkkokaupasta vastaavia Aroma therapy kynttilöitä Hinta 2.95 ja 3.95 sain siis samalla rahalla kymmenen kertaa enemmän ja mielestäni ne ovat parempia, vanilja kynttilän tuoksuissa tässä juuri fiilistelen.
Kallis hinta ei siis todellakaan kerro onko joku hyvä vai ei .
- ex ällös asiakas
missä huonekalut on tehty?;)
Minäpä kysyin ja mitään en sieltä enään tilaa....
Ihmekös laatu asiat tökkii...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude17814576Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t11710390Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1069259Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k258710Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy508390Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk496857Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1796445Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua1475299Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri295282En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen
Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä4251458