Pystyykön usb paikat korjaamaan?

Eli mula on acerin kannettava ja siinä olevat usb paikat ovat menneet sillä tavalla rikki että mikään niistä ei tunnista suunnon sykemittari tikkua. onko niitä mitenkään mahdollista korjata? ja onko sellasia irrallisia näppäimistöjä joissa on usb paikka?
1185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Oletko kokeillut esim. muistitikkua tai tulostin USB porttiin. Toimiiko se? Jos toimii, vika on muualla, mahdollisesti Suunnon ajureissa tai Suunnon tikussa.

Jos ei, korjaus on kallista. Tietysti voit laitehallinnasta poistaa ne USB portit ja käynnistää koneen uudestaan, silloin ladataan ajurit uudestaan. Sulla pitää vaan olla ne ajurit valmiina.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


myrkky124345 kirjoitti:

Eli mula on acerin kannettava ja siinä olevat usb paikat ovat menneet sillä tavalla rikki että mikään niistä ei tunnista suunnon sykemittari tikkua. onko niitä mitenkään mahdollista korjata? ja onko sellasia irrallisia näppäimistöjä joissa on usb paikka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu