Tässä todistetaan mellakoitsijoiden kovuus ja kuinka ammattimiehellä ei mene hermo pelleporukan kanssa.
http://www.youtube.com/watch?v=3236m1QAXhM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=3236m1QAXhM&feature=related
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Missä ne ammattimiehet on? Rivi velliperseitä siellä kyllä liikkui.
Tämä vain todistaa OA:n huomatuksen ja poliisijohdon huomatuksen.
Ammattitaidottomia veliperse idiootteja ovat kyseiset poliisit.
Miksi Suomalaiset poliisit ovat paskahousuja eli säälittäviä pellejä?
paskahousut yrittivät läpi ammattimiesten rivistä, ei onnistunut SIINÄKÄÄN.
Aika säälittävän näköistä heilumista, mutta ammattimiehet eivät provosoidu moisista paskahousujen touhuista.
Samaa mieltä, todellakin säälittävää heilumista velliperse poliiseilta jotka paskat housussa pelkäävät rivissä.
Mutta missä mainostamasi ammattimiehet piileskelee? Ei näy kuvassa.
ihan ammattimaisia "rivitanssijoita" tossa videossa. Siivoojat ja roskakuskit on myös ihan ammattimiehiä (sorry s&r). Eli ei se nyt niin kauhean ylentävää välttämättä ole toi ammattimieheksi nimittely. Oishan se "pelleporukka" ollut tyhmä jos tuollaisia väkivallan ammattimiehiä vastaan olis oikeesti taistellut. Eikä noi yhteiskunnan vahtikoiratkaan tossa paljoa ammattitaitoaan osoita muussa kuin käskystä rivissä kävelemisessä. Helppo se on porukassa hermonsa hallita kun vastassa on "pelleporukka". Se vasta olis ollut rohkea poliisi joka ois lähtenyt kotiin tosta hölmöilystä, josta ei mitään positivista seurannut. Paskajengit tarttee ison porukan ympärilleen että pääsee näyttään "kovuutensa". Että sillee.
Eipä pitkätukilla ollut mitään mahdollisuuksia.
toimintaa ja huomiota. Poliisi sai vain huonoa mainetta. Kumpi siis onnistui tavoitteissaan?
hampputukat sai kunnolla kyytiä. ei niistä takkutukista ollut mihinkään. sama juttu joka kerta, hopeamitalit tulee.
Poliisi aina valittaa resurssipulasta. Onko sitä?
Ei kai sitä ole jos kaikki kutsutaan tai komennetaan samaan paikkaan.
Siinä nähtiin se voima joka peittoaa nuo takkutukat ja hamppukassin kantajat jotka kuvittelevat tekevänsä mitä tahtoo.
Oikeudet olevinaan tiedetään, mutta velvollisuuksia ei edes viitsitä tarkastella.
täytyy sanoa,että ihan asialliselta vaikutti tuossa videossa poliisin toiminta.Toisin kuin nuo jotkut känniset(tai missälie aineissa)olleet uhoilijat,jotka loppuenlopuksi vain nolasivat itsensä.
Ihan hyvä juttu,että näihin hurupäisten mellakoihin puututaan jo alkuvaiheessa,ettei käy kuten ranskassa.
nimenomaan lietsotaan vihaa poliisia ja yhteiskuntaa kohtaa. Siitä voi alkaa kierre joka johtaa Ranskan tai Jokelan tyyppisiin tapahtumiin. Ehkä olisi parempi jos voimatoimet olisivat kohtuullisia mieluummin kuin ylimitoitettuja.
elämä paapottu. nyt on jo aikakin vetää rajat, kun isukki ja äiti ei sitä tehneet. häiriköt kuriin tai säilöön pitää olla linja. hyvä poliisi.