taxeista

oma loma

Hei. Minkälaisia autoja ventzuelassa on taxeina? Meitä on menossa 7 hengen porukka ja sitä vain ihmettelen että mahdummeko samaan taxiin vai pitääkö aina ottaa kaksi eri autoa?Mielessä alkaa pyöriä tyhmiä kysymyksiä kun matka lähenee ja viimeaikaiset tiedot matkoilta ovat varsinkin turvallisuuden kannalta olleet hiukan ei toivottuja kun jo päiväsaikaan voi joutua ryöstetyksi puukolla uhaten.

5

1787

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Laumasielu

      Vai seitsemän henkilön lauma. Ei kai kaikki mahdu samaan henkilöautoon edes Ojalan laskuopin mukaan.

      Vai että pelkäätte ryöstetyksi joutumista puukolla uhaten, aika merkillistä että koko porukka kerralla ryöstetään puukolla. Peljätkää enemmän kun näette jonkun osoittelevan aseeella.

      • Matkailija Sede

        No, missähän taksiin sopisi 7 henkilöä he he.
        Eipä ryöstetty puukolla eikä muutenkaan.
        Ystävällisiä ihmisiä sen sijaan tapasin.


    • .....

      Eli toisin sanoen aloittaja yritti varmaan kysyä, että onko siellä esim. tilataxeja vai ovatko kaikki taksit normaaleja henkilöautoja (1 4).

      Tarviiko sitä aina vittuilla? Ilmeisesti.

      • oma loma

        Juuri sitä tarkoitin. Ja ilmeisesti näitä idiootteja viisastelijoita lötyy aina. Sen olen huomannut tätä lukiessa. Kauan se kestikin ennenkuin joku viisasteli mutta onneksi näitä neropatteja varten on keskustelu palstoja missä he voivat itseään toteuttaa.Kiitos asiallisesta kannanotosta.


      • ei näkynyt
        oma loma kirjoitti:

        Juuri sitä tarkoitin. Ja ilmeisesti näitä idiootteja viisastelijoita lötyy aina. Sen olen huomannut tätä lukiessa. Kauan se kestikin ennenkuin joku viisasteli mutta onneksi näitä neropatteja varten on keskustelu palstoja missä he voivat itseään toteuttaa.Kiitos asiallisesta kannanotosta.

        Moi, tilatakseja ei normaali taksiliikenteessä näkynyt. Retkenjärjestäjillä oli käytössä minibusseja, joita varmaan saa kuskeineen vuokrattua, jos osaa kysellä oikeista paikoista.

        Taxeista tuntui arviolta noin puolet olevan Nissaneita, primeraa tms, ja toinen puoli oli sitten 70-luvun jenkkirautoja. 7 porukalla kannattaa ottaa kaksi taxia. Hinnat olivat todella edullisia. Esim.30 km matka maksoi n. 5 euroa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1554
    2. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      125
      979
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      931
    4. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      94
      897
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      57
      777
    6. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      622
    7. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      42
      621
    8. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      235
      610
    9. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      607
    10. 49
      577
    Aihe