joo ajattelin kysellä minkälaista roipetta ja härpäkkää ihmiset haluais japanista.mahdollisesti alan välittämään tavaraa suomeen josko kiinnostuneita ostajia löytyy.
muistakaa että yli 75 euron hinnasta tavaraa jos lähettää niin ylimenevästä osasta menee veroa tullille.ja tietysti teräaseet ja vastaavat samuraitouhut on laittomia lähettää, sori vaan kaikki pikkuninjat siellä..
kaikenlaiset vaatteet,meikit,kumisammakot ja mitkä vaan tavarat on mahdollista saada josko onnistumme löytämään halutun tavaran.
niin että kertokaa mitä pukinkonttiin tarvitte katsotaan josko löytyy.
laitan tulemaan tavaraa
3
616
Vastaukset
- idea..
Eipä olekaan kukaan koskaan ennen Japanista tavaraa
tuonutkaan eikä nettikauppojakaan ole vielä keksitty.
Rahat tietty tilillesi etukäteen?- japa itse
ihanan sarkastinen hermanni olet.
ihan ajattelin tehdä kauppaa virallisen tahon kuten huutonetin kautta.
kunhan kysyn etukäteen mitä tavaraa minun sinne kannattaa laittaa myyntiin että menisi kaupaksi myös..
ja aivan varmasti rahat tilille etukäteen huutonetin kautta,varmennetun käyttäjän kanssa teen ainoastaan kauppaa kun olen varmennettu itsekin.
toki moni varmasti myy japanintavaraa,mutta tuskin mikään laki kieltää myös minua liittymästä myyjien joukkoon?
minulla on valtavasti aikaa ja ajattelin tehdä pientä lisätienestiä tällä tavalla. - ippe82
japa itse kirjoitti:
ihanan sarkastinen hermanni olet.
ihan ajattelin tehdä kauppaa virallisen tahon kuten huutonetin kautta.
kunhan kysyn etukäteen mitä tavaraa minun sinne kannattaa laittaa myyntiin että menisi kaupaksi myös..
ja aivan varmasti rahat tilille etukäteen huutonetin kautta,varmennetun käyttäjän kanssa teen ainoastaan kauppaa kun olen varmennettu itsekin.
toki moni varmasti myy japanintavaraa,mutta tuskin mikään laki kieltää myös minua liittymästä myyjien joukkoon?
minulla on valtavasti aikaa ja ajattelin tehdä pientä lisätienestiä tällä tavalla.Miten olisi, jos hommaistit Ginga Nagareboshi gin-mangaa sekä oheistuotteita. Ginga Densetsu Weed-mangalla kuin myös oheistuotteilla on kysyntää. (Tekijä Yoshihiro Takahashi) Ginga Densetsu Weedin pehmoleluja oli myynnissä ennen joulua ja hinnat nousi 90-200 Euroon. Koithan katsoa huutonetista hakusanalla Ginga.. Näille löytyy aina Suomesta ostajia.
Varsinkin, jos onnistut löytämään jotain harvinaisempaa kuten astioita, lautapelejä, pyyhkleitä, palapelejä, pehmoleluja, puhelinkortteja jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 503601
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.393043Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1482887SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.722353Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s451829Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.971631Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai671124- 821101
- 511066
Miten tällaista voi tapahtua
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kaksi-kuollut-liikenteessa-virroilla/9241442 Miksi tällainen on tapahtunut?41945