joo ajattelin kysellä minkälaista roipetta ja härpäkkää ihmiset haluais japanista.mahdollisesti alan välittämään tavaraa suomeen josko kiinnostuneita ostajia löytyy.
muistakaa että yli 75 euron hinnasta tavaraa jos lähettää niin ylimenevästä osasta menee veroa tullille.ja tietysti teräaseet ja vastaavat samuraitouhut on laittomia lähettää, sori vaan kaikki pikkuninjat siellä..
kaikenlaiset vaatteet,meikit,kumisammakot ja mitkä vaan tavarat on mahdollista saada josko onnistumme löytämään halutun tavaran.
niin että kertokaa mitä pukinkonttiin tarvitte katsotaan josko löytyy.
laitan tulemaan tavaraa
3
612
Vastaukset
- idea..
Eipä olekaan kukaan koskaan ennen Japanista tavaraa
tuonutkaan eikä nettikauppojakaan ole vielä keksitty.
Rahat tietty tilillesi etukäteen?- japa itse
ihanan sarkastinen hermanni olet.
ihan ajattelin tehdä kauppaa virallisen tahon kuten huutonetin kautta.
kunhan kysyn etukäteen mitä tavaraa minun sinne kannattaa laittaa myyntiin että menisi kaupaksi myös..
ja aivan varmasti rahat tilille etukäteen huutonetin kautta,varmennetun käyttäjän kanssa teen ainoastaan kauppaa kun olen varmennettu itsekin.
toki moni varmasti myy japanintavaraa,mutta tuskin mikään laki kieltää myös minua liittymästä myyjien joukkoon?
minulla on valtavasti aikaa ja ajattelin tehdä pientä lisätienestiä tällä tavalla. - ippe82
japa itse kirjoitti:
ihanan sarkastinen hermanni olet.
ihan ajattelin tehdä kauppaa virallisen tahon kuten huutonetin kautta.
kunhan kysyn etukäteen mitä tavaraa minun sinne kannattaa laittaa myyntiin että menisi kaupaksi myös..
ja aivan varmasti rahat tilille etukäteen huutonetin kautta,varmennetun käyttäjän kanssa teen ainoastaan kauppaa kun olen varmennettu itsekin.
toki moni varmasti myy japanintavaraa,mutta tuskin mikään laki kieltää myös minua liittymästä myyjien joukkoon?
minulla on valtavasti aikaa ja ajattelin tehdä pientä lisätienestiä tällä tavalla.Miten olisi, jos hommaistit Ginga Nagareboshi gin-mangaa sekä oheistuotteita. Ginga Densetsu Weed-mangalla kuin myös oheistuotteilla on kysyntää. (Tekijä Yoshihiro Takahashi) Ginga Densetsu Weedin pehmoleluja oli myynnissä ennen joulua ja hinnat nousi 90-200 Euroon. Koithan katsoa huutonetista hakusanalla Ginga.. Näille löytyy aina Suomesta ostajia.
Varsinkin, jos onnistut löytämään jotain harvinaisempaa kuten astioita, lautapelejä, pyyhkleitä, palapelejä, pehmoleluja, puhelinkortteja jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827086Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163457Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370