300 - 400 €:lla luistelusuksipaketti?

Mies 74 kg

Saako kunnollista ja mitä merkkiä suosittelette?

3

1513

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • käytetyillä

      Suosittelen käytettyjen kilpasuksien ostamista. Seurat yleensä välittävät näitä nettisivuillaan, jos sinulla ei ole suoria suhteita kilpahiihtäjiin. Käytetyt kilpurit on usein hyvin pidetty ja paljon voidellut. Ne luistavat, kunhan löydät sopivalla profiililla olevat itsellesi. Hinta on yleensä 100-200 euroa ja siteet ovat jo valmiina. Katso, että siteet istuvat monoihisi.

    • saada?

      Ehkä voi saada, jos on asiantunteva myyjä, joka ei myy vain myymisen halusta. Itse ostin erään ketjun urheiluliikkeestä 400e luistelupaketin, jolla oli loppupelissä ihan mahdoton hiihtää. Sukset aivan liian löysät. Potku petti alta tämän tästä. Monotkin itseasiassa oli combi mallia, mitä en liikkeessä edes tajunnut. eli nekin vähän turhan löysät.
      Uuden paketin hankin liikkeestä, jossa on Fischerin edustaja paikalla. Sukset siteineen sain tarjoushintaan 399e, monot tarjouksessa muistaakseni karvan alle 200e. Sauvat edelleen vanhat, ehkä vähän turhan painavat. Mutta nyt tämä luisteluhiihto tuntuu nautinnolta, vaikken mikään expertti olekkaan. Nyt tajusin tosiaan, mikä on suksen merkitys luistoon. Vanhoja en saanut luistamaan sitten millään, vaikka voitelin ja harjailin ohjeiden mukaan. Näissä uusissa oli valmiina tehdaspohjustus, ja liikkeessä kelivoitelivat valmiiksi ja vauhtia on tullut itselleni lähes tuplaten lisää, vaikka kunto ei varmaan hirveästi ole parempi.

    • olli47

      No tiukkaa tekkee mutta löytyy jos kattelee...kokeile vaikka Peltosen Zenithitit ja siihen monot ja siteet niin piäis saada ....ainaskin viime vuoden mallia..??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      336
      11654
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      359
      7926
    3. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      92
      2920
    4. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      98
      2238
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      152
      2168
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      8
      1636
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1261
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      53
      1084
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      908
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      782
    Aihe