Gringo

Paljon tullut kyselyjä eli henk.koht. vastaisin:
HYVIN harva tulee ryöstetyksi jos ei ole mitään ryöstettävää = Ei kannata sitä puhelinta kantaa mukana niin kuin Suomessa eikä missään tapauksessa kannata koruja ym. kantaa mukana hotellialueen ulkopuolella. Maalaisjärki ja talletuslokero käyttöön.
1753
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

pitää jonkun verran rahaa taskussa, jos sattuu törmäämään ryöstäjään.
Ryöstäjä kun ei saata ymmärtää, että ulkomaalainen turisti on yhtä köyhä kuin hän itse.
Saattapa vähän vaikka tökätä veittellä jos ei ala rahoja tulemaan.
Mutta tosiaan noi korut voi jättää kotia. Turhaa niitä on raahata sinne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Margaritan turvallisuudesta kirjoitti:

Paljon tullut kyselyjä eli henk.koht. vastaisin:
HYVIN harva tulee ryöstetyksi jos ei ole mitään ryöstettävää = Ei kannata sitä puhelinta kantaa mukana niin kuin Suomessa eikä missään tapauksessa kannata koruja ym. kantaa mukana hotellialueen ulkopuolella. Maalaisjärki ja talletuslokero käyttöön.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu