Yhdistäminen

Minulla on tuommonen kohta puolivuotias yksin elävä naaras marsu, ajattelin hommata sille kaverin, mutta mietin miten marsut pitäisi yhdistää?
2642
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

varmaan ostat naaraan kaveriksi nykyisellesi...?
yksinkertasinta on putsata häkki kunnolla, ja sitten molemmat sinne... tai sitten aita siihen väliin, veikkaan kyllä että naaras hyväksyy naaraan muitta mutkitta. Usein urosten kanssa on noita ns. tottumis vaikeuksia.. :)

Äänestä
  • Oon samaa mieltä ku avonia, eli pese häkki hyvin ja sitten vaan samaan häkkiin. Eka päivä kun toinen marsu (naaras kannattaa ehdottomasti ottaa) tulee, niin anna marsujen rauhassa tutustua toisiinsa äläkä mene silittelemään niitä tms. Sitten kun arvojärjestys on selvillä (todennäköisesti ensiksi tullut on pomo, meillä ainakin kävi näin), niin voit ottaa syliin ja ihan tavallisesti alkaa hoitaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mmm kirjoitti:

Minulla on tuommonen kohta puolivuotias yksin elävä naaras marsu, ajattelin hommata sille kaverin, mutta mietin miten marsut pitäisi yhdistää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu