Härkölänsuora

Koska peurat ovat tulleet jäädäkseen.Härkölän suoralle 50 km nopeusrajoitus ja automaattinen nopeuden valvonta.Kukaan ei myöhästy mistään jos ajaa pari kilsaa 50 km.Näin säästyy yhteiskunnan varoja.
41064
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eivät ne peurat ole tulleet jäädäkseen. Kuhmosta valuu kohta susilaumat perässä ja peurapopulaatio karkaa merelle päin.

Toivottavasti tässä maassa tulee vielä järki käteen ennen kuin hukkaset haistelevat meren tuulia, eikä metsäpeuraa rotuna ole enää olemassa maassamme.

Äänestä
  • Ainahan se joku jää matkalle.Peurat syötetään susille ja myös loput hirvet.Tämä on suomen virallisen petopolitiikan johtoajatus.ainoastaan metsästäjät voivat muuttaa kehityssuuntaa,mikäili yksimielisyyttä löytyy.

    Äänestä

Ei se yksi härkölän suora ole nyt niin vilkas paikka että siihen pitäisi automaattista nopeudenvalvontaa laittaa. Herää jo hyvänen aika! Ei Sotkamo ole niin suuri, eikä mahtava, mitä ehkä te kuvittelette.

Äänestä
  • Eihän se vilkas ookkaan. Etelän turistithan siellä kolaroi.Peura, poro tai hirvi ei osaa reakoida yli 60 km/h.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kolaroimaton kirjoitti:

Koska peurat ovat tulleet jäädäkseen.Härkölän suoralle 50 km nopeusrajoitus ja automaattinen nopeuden valvonta.Kukaan ei myöhästy mistään jos ajaa pari kilsaa 50 km.Näin säästyy yhteiskunnan varoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu