hyvää yötä : )

kylmät sadepisarat poskilla
tuikea vastatuuli tunkee
vaatteidenkin läpi
pimeää kuin kellarissa

vaan ei se haittaa
lämpö ja valo mieleen
palaa kun sua aattelen

sadepisaratkin kiehuvat
poskipäilläni

kultaseni
2147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sateessa hymyillen taivallan
läpi kastui takkini vuori
siellä alla, lähellä sydäntä
povitaskussa kirjekuori

Ei mitään se, vaikka kastunkin
mietin sateessa mennessäni
kunhan sade ei vain liuota
osoitetta mun kirjeestäni

Äänestä
  • ja tärkeintä paikkaa on hyvä kuljettaa kirjeet kylmässä sateessa : )

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


padme_amidala kirjoitti:

kylmät sadepisarat poskilla
tuikea vastatuuli tunkee
vaatteidenkin läpi
pimeää kuin kellarissa

vaan ei se haittaa
lämpö ja valo mieleen
palaa kun sua aattelen

sadepisaratkin kiehuvat
poskipäilläni

kultaseni

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu