Mitä mieltä olette nimestä Miio? Onko Suomeen liian erikoinen jos sukunimi on ihan tavallinen -nen-päätteinen? Ja onko tietoa milloin Miio viettää nimipäiväänsä?
Miio
10
2777
Vastaukset
- Jilla
Tykkään nimestä eikä mielestäni ole liian erikoinen. Miiolla ei ole virallista nimipäivää, mutta voisihan sitä juhlia vaikkapa Miron nimipäivänä.
- Hanna
...niin kun "Mio, poikani Mio"
- -i/ii-
Miio/Mio makuasia kuten esim Mia/Miia,Pia/Piia.
- Täditys
...että ne söpöt vauvat kasvavat aikuisiksi. Onko silloin mukavaa omistaa söpö höpönassunimi?
- Miio
Minusta Miio/Mio kyllä käy aikuisellekin nimeksi siinä missä moni muukin nimi. Vaikeampi kuvitella esim. jotain Viliä aikuisena tai teininä... ;)
- tunnen yhden
Miio kirjoitti:
Minusta Miio/Mio kyllä käy aikuisellekin nimeksi siinä missä moni muukin nimi. Vaikeampi kuvitella esim. jotain Viliä aikuisena tai teininä... ;)
kahdeksantoista vuotiaan Vilin ja nimi käy hänelle kuin nenä naamaan.
- mun pojasta ainakin tulee mio
tunnen yhden kirjoitti:
kahdeksantoista vuotiaan Vilin ja nimi käy hänelle kuin nenä naamaan.
Tulee koira mieleen :D
Mio on ihan hyvä nimi.. ei se kaukana mirosta, miiasata ym tavallisista nimistä oo.. eli miksei sopis aikuselle.. pöh - fgfgfgassas
mun pojasta ainakin tulee mio kirjoitti:
Tulee koira mieleen :D
Mio on ihan hyvä nimi.. ei se kaukana mirosta, miiasata ym tavallisista nimistä oo.. eli miksei sopis aikuselle.. pöhvili on koiran nimi.piste.
- ei kiitos...
Aika kamala. Liian erikoinen. Ei nappaa. Tämä toki vain minun mielipiteeni. :)
- Anonyymi
Miio on ruotsalainen tyttöbändi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271974
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571370Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?771344Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47936Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 73866
- 109863