Minulla on isoveli, joka on jotain 5 vuotta minua vanhempi. Se käy amista toisella paikkakunnalla. Näemme oikeastaan vain viikonloppuisin, kun se tulee kotiin. Mulla menee siihen hermo koko ajan. Kaikki mitä se tekeekin saa minut raivostumaan. Hän ärsyttää minua ihan tahallaankin ja sitten tulee sanottua kaikkea todella ajattelematonta, mikä tuntuu kuitenkin hyvältä sanoa, eikä ole kumma kyllä ollenkaan huono omatunto. Jotenkin koko ihminen tuntuu niin vastenmieliseltä. Kauheaa sanoa, mutta vihaankohan häntä ihan tosissani?
Menee hermo
isoveljeen aina!
2
1616
Vastaukset
- ...
Ohoh.. Uskon kyl tuon, minulla on kaksi sisarusta, pikkuveli ja pikkusisko.
Pikkuveli on 4 vuotta nuorempi, hänen knssaan olen sydänystävä. En muista milloin hänen kanssaan olen riidellyt. ;o- johtuu
uskon että se miksi hän saa sinut ärtymään on hänen luonteensa.
Katsos, kaikkiahan ärsyttää jos joku on sellainen "mä oon paras" -heppu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2401938- 1881607
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461240Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50952- 40779
- 14760
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30751Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21740Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23722Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637