? paluu ajallaan

vai konsa hinner

Mitä jos lomapäiviä ei ole töistä jäljellä

joku voi sanoa että loman jälkeen töihin paluu ei olisikaan järkevää heti seuraavana päivänä vaan että pitäisi edes ehtiä purkaa matkalaukku

ja käy miten käy. Joutuuko ottaan palkatonta lomaa. Entä jos on jollain avainalalla töissä, johon ei saada korvaavaa työntekijää, kuten vaikka joku leikkava läkääri, lentokapteeni, no ne voi nyt aina korvata - mutta joku jota ei voi korvata.

Finnairin Thaimaan-lento myöhästyy noin vuorokauden
8.12.2007 10:04, päivitetty 08.12. 12:00 (IS)

Thaimaan Phuketista tuleva Aurinkomatkojen lomalento myöhästyy noin 20 tuntia osin teknisen vian, osin miehistön lepoaikasäädösten vuoksi.

Koneen piti palata Suomeen perjantain ja lauantain välisenä yönä, mutta se saapuukin lauantai-iltana noin klo 22, Finnairista kerrottiin.

Phuketin kone teki normaalin välilaskun Intian länsiosassa sijaitsevaan Ahmedabadin pikkukaupunkiin, mutta ei päässytkään jatkamaan matkaansa teknisen vian vuoksi.

Vika saatiin korjatuksi, mutta koneen miehistö ei voinut jatkaa matkaa lepoaikasäädösten vuoksi. Koneen noin 220 matkustajaa majoitettiin yöksi ahmedabadilaiseen hotelliin.

0

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

        Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
        Maailman menoa
        128
        3912
      2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

        Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
        Maailman menoa
        14
        3361
      3. Haluaisin rakastaa sinua

        Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
        Ikävä
        19
        3285
      4. onko kaivattusi

        vaarallinen? :D
        Ikävä
        79
        3237
      5. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

        Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
        Maailman menoa
        57
        3214
      6. Menen nyt koisimaan

        Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
        Ikävä
        29
        2875
      7. Tiedätkö mihin

        Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
        Ikävä
        47
        2677
      8. Olisiko sinulla

        Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
        Ikävä
        54
        2617
      9. Pieni galluppi

        Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
        Ikävä
        67
        2397
      10. Mitä tuntemuksia

        Rakkaasi ääni herättää?
        Ikävä
        19
        2337
      Aihe