Heijastimet

Mikäli mielit bussin kyytiin pimeältä, katuvalottomalta pysäkiltä, niin käytä hyvä ihminen heijastinta! Se on muutenkin halpa henkivakuutus, kun pimeässä tien laitaa pysäkille/pysäkiltä kuljet. Erityistä parannettavaa tässä asiassa löytyy koululaisilla, ei oo häpee olla viksu!
2283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ilman valoja tukka putkella ajelevat kamikaze polkupyöräilijät vaarantaa jalankulkijoiden terveyden vaikka olisi takki täynnä heijastimia.

Äänestä
  • joo kävelijöille olis myös hyvä saada otsalamppu ja nilkkoihin sumuvalot. ja narun päässä kulkeviin koiriin oranssi vilkku-valo ettei se kävele eteen saatana. ja joka koiranpaska kasaan lippu pystyyn ni tietää väistää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


heilumaan!! kirjoitti:

Mikäli mielit bussin kyytiin pimeältä, katuvalottomalta pysäkiltä, niin käytä hyvä ihminen heijastinta! Se on muutenkin halpa henkivakuutus, kun pimeässä tien laitaa pysäkille/pysäkiltä kuljet. Erityistä parannettavaa tässä asiassa löytyy koululaisilla, ei oo häpee olla viksu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu