Miten voidaan hoidella tv-maksu,
tarvitaanko lompakko paksu? EI!!!
alle kuuskyt senttii päivässä,
klikkaa painikkeella, maksa
täs-täs-tästä!!
Saatko hiirellä KIII!?!?!
T: http://www.tv-maksu-shop.fi/
tarvitaanko lompakko paksu? EI!!!
alle kuuskyt senttii päivässä,
klikkaa painikkeella, maksa
täs-täs-tästä!!
Saatko hiirellä KIII!?!?!
T: http://www.tv-maksu-shop.fi/
Vastaukset 15
Vanhimmat
että nyt vihdoin lopetat TV-maksun maksamisen. Samalla kuitenkin säästät yli 200 euroa vuodessa.
Se on vain rikkautta, että ymmärrät mahdollisuutesi vaikuttaa Ylen ohjelmapolitiikkaan.
Ei kai irtisanomisesta ole koskaan mitään haittaakaan.
Ei kai TV-maksun irtisanomisesta ole koskaan mitään haittaakaan. Sehän on vain suuri etu, että säästetään resursseja tärkeämpään.
Ei se TV-maksu voi olla edes kovin tärkeä: Eiväthän esim. rikkaat ahvenanmaalaisetkaan joudu maksamaan Yle:lle TV-maksua, joten varsin turhalta koko maksu tuntuu.
Miksei nuo sivut ole myös ruotsinkielellä?
Nyt on jäänyt Folktingetiltä kielipoliisin tehtävä hunningolle! Ei palvella ruotsiksi! Oma TV-kanava kyllä pitää olla ja uutiset ruotsin kielen itäisellä murteella.
asioita mitä olen eläissäni nähnyt on tässä propagandamainoksessa kohta jossa äm aa numminen sanoo "tv-maksu.. pitää maksaa".
En käsitä miten kyseinen tyyppi voi vajota samalle tasolle ylen kanssa. No, omapahan on häpeänsä. Nummisen pisteet romahtivat juuri miinuksen puolelle kansan silmissä.
Olen Ahvenanmaalainen ja opiskelen Helsingissä vain väliaikaisesti. Minulla on televisio opiskelija-asunnossani, mutta en maksa tv maksua. Olen saanut siitä vapautuksen sen perusteella että kotikuntani on Ahvenanmaa. Mutta haluan kiittää teitä kaikkia siitä että maksatte sen puolestani. KIITOS. Och samma på svenska...TACK.
kiittele sillä kukaan ei maksa sitä puolestasi. Se vaatisi sen, että sinun nimelläsi tulee vuosittaisen tv-luvan hintainen lasku jonkun kotiin. Eipä mahda tulla!
Sinun tulisi maksaa katselumaksua Ahvenanmaan maakuntahallinnolle (osalta ahvenanmaalaisista se kyllä peritään suurempana kunnallisverona), joka taas maksaa kuluja SVT:lle, Ålands Radio & TV:lle jakelusta ja aina tarvittaessa myös YLE:lle.
Et siis voi olla kokonaan vapautettu minkäänlaisesta maksusta, kuten täällä virheellisesti ahvenanmaalaisista väitetään.
"aina tarvittaessa myös YLE:lle"
Ja miksi joku tekisi niin ???
Onko se edes laillista ?
Kukakohan ihan oikeasti "herää" maksamaan tuon mainoksen nähtyään. Ymmärsikö kukaan mikä ko. mainoksen idea on? Ehkä mainostoimisto yrittää siinä vedota perheiden lapsiin, jotka sitten rallattaisivat tuota kunnes vanhemmat "kypsyvät" ja maksavat tv-maksun...mene ja tiedä. Noh, ehkä tämä puree paremmin noihin suomenruotsalaisiin, heillä kun tuntuu olevan hiukan erilainen tuo huumorintaju.
Suoritinkäyttö sahaa 50-90% välillä, vaikka vain katselen ruutua. Käyntini sivulla tuhlasi energiaa. Koska olen kaappivihreä, en mene sinne enää. Kannatan kuitenkin ydinvoimaa. Aurinko muuten kuumentaa maan, ei ihminen.
Sulla on vaan liian pienet, vanhat ja suorituskyvyttömät vehkeet.
Heitäs ihan leikkimielinen arvaus, mikä suoritin on käytössä. Muisti riittää kyllä. :)
Lupaan kertoa totuuden vastattuasi.
Nää flashit on aina sama juttu...
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=107&conference=4500000000000576&posting=22000000031254936
en vitussa maksa semmosesta paskasta sentin puolikastakaan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!