Onko tietoa mistä sais kohtuuhinnalla puslia valmet kaivurikuormaajiin, puomin, linkkunivelen, kuormaajan puslia. Onko iso homma vaihtaa linkun puslat? Onko muuta kestävyys / vikatietoa kyseisestä koneesta ja myös 8000:sesta.
Valmet 9000 puslat?
Ostoaikeissa
41690
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
http://62.183.134.107/powershop/reputus/html/default.asp
Kiitti vaan! Onhan tuolla monnenlaisia ja monen hintaisia tappeja ja laakerita. Jos ite pystyy vaihtanaan niin hinta ei ole ihan älytön. Mutta esim linkun nivel on aika vaikee varmaan kotikonstein purkaa ja kasata?
Näyttää olevan nuo alle 20ke:n laitteet laitanaan aika moisia louskuja kun on jääny rasvaukset ja korjaukset välliin jo pidempään.
Onko muilla samoja kokemuksia väljistä tapeista ja nivelistä.
menee rahaa perkeleesti.tarvii saada tosi halvalla että kannattaa ostaa semmonen kone ja kyllä sie saa muitakin paikkoja laittaa jos puslat on väljiksi kaluttu.
Ei noille puslille ja tapeille nyt ihan kauheaa hintaa tule , se jälkeen kaivaa taas pitkää ilman väljyyksiä .
Mutta sitten on kalliimpi juttu jos on puomiston reiät kulunut . Vai onko niissäkin vaihdettavat helat ?? Mun mielestäni ei kaikissa kaivureissa ole heloja , että siinä on tappi suoraa puomistoon tehdyssä reiässä ? Voin olla kyllä väärässä mutta viisaammat korjatkoon .
Sitten voisi harkita expander tappia on kyllä pirun kallis , mutta on hyväkin ja 10 vuoden takuu . Ei tuo ns. expander tappi ole niin kallis jos teettää jollain sorvarilla ja eikä ole mikään kovin vaikea tehdä .