Mustia alaspäinleveneviä farkkuja?

Auttakaapa hieman!

Mä olen metalli- /rock- /goottityylinen nuorimies, muusikko. Mustia tyylikkäitä vaatteita ei kovin helpolla enää esim. Turusta ja Hesasta löydä.

Siispä... kertokaapa mistä liikkeistä löytyy vielä mustia (voi olla hieman kulutustakin) alaspäin leveneviä farkkuja tai housuja? Moni muukin rock-henkinen ihminen varmasti kärsii samasta tilanteesta kuin mä.

Odottelen keskustelua :)
4287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

itse ostin omani zipistä, siis aleksanterinkadun olikohan aleksi 13 kaupan yhteydessä oleva nuorisokauppa. ostettuani tosin karmea totuus paljastui: valkoiset kulutukset! ei siinä mitään, mutta olivat aika selkeät.

Äänestä

mulla oli sama ongelma.. kyllästyin etsimään haluamiani housuja, joten ostin kangasta ja tein ne itse. yksinkertaista mutta totta :)

Äänestä

Kyllä pistää vihaksi kun ei löydy kuin mauttomia perseestä kuluneita farkkuja :D.

Olen usein löytänyt todella hyvän muotoiset farkut mutta ne on olleet vaaleansiniset. Hermojani säästääkseni ostan farkut väristä riippumatta mutta värjään ne pesukonevärillä. Farkut on pelkästään puuvillaa joten pesukoneväri tarttuu. Yksi puteli maksaa jotain 8 euroa ja värejä löytyy vaikka mitä. Musta väri on todella musta, suosittelen! Se ei jätä yhtäkään paikkaa harmahtavaksi. Näitä pesukonevärejä löytyy Tarjoustalosta. Kaupasta harvoin löytyy pikimustia farkkuja, pesukonevärillä saa aivan pikimustaksi.

Äänestä
  • Ostin myös mustaa väriä ja ajattelin sillä vaaleansiniset farkut värjätä...
    Värjääntyihän ne, mutta langat muuttuivat ruskeiksi käsittelyssä.
    Ei ollut oikein hienon näköistä. Kaapissa ovat sen jälkeen lojuneet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Shades Divinia kirjoitti:

Auttakaapa hieman!

Mä olen metalli- /rock- /goottityylinen nuorimies, muusikko. Mustia tyylikkäitä vaatteita ei kovin helpolla enää esim. Turusta ja Hesasta löydä.

Siispä... kertokaapa mistä liikkeistä löytyy vielä mustia (voi olla hieman kulutustakin) alaspäin leveneviä farkkuja tai housuja? Moni muukin rock-henkinen ihminen varmasti kärsii samasta tilanteesta kuin mä.

Odottelen keskustelua :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu