Katselin just Discoverylta driftingiä ja on pakko ihmetellä mikä siinä on niin ihmeellistä? Okei, pojat pitää bilikan ihan mukavasti lapasessa ja linjat näyttää hyvältä mutta..........pientä radan pätkää edes takaisin peräkkäin, siinä se. Mitä tuosta pitäisi saada irti? Radat on niin ahtaitakin että ohituksia ei tapahdu. Rata-ajo ja drag race on ihan eri planeetalta, siinä ajetaan rehellisesti vastustajaa vastaan. Joku neropatti kyllä sanoo heti että drag racessahan ajetaan vaan suoraan mutta sekin kysyy reaktioita ja hallintakykyä ja nopeudetkin ovat ihan eriluokkaa.
Drifting
8
2257
Vastaukset
- ...
eikös tossa driftingissä saa pojoja sen mukaan mitä suuremmassa kulmassa autoa vie? Voidaan toki kysyä että onko missään mitään järkeä?
- sanoa
Osaatko muuten sanoa, etät mikä idea on drag race:ssa jollain indeksi ajolla? Katsoin kiihdytysajoja ja selostaj höpötti jostain indeksiajasta ja tavoiteajasta, jonka alle ajaneet kuskit hylättiin? Mikä idea tuossa on?
- hullupussi
ryhmissä kuljettaja valitsee itselleen ajan mihin luulee autolla pääsevän ja jos aika alittuu seuraa tappio riippumatta vaikka olisikin ensin maalissa eli tavoite aikaa ei saisi ylittää. Joissain vakioluokissa on tehoon sidottu indeksi jolloin heikompi auto saa etumatkaa tehokkaampaan nähden. Hiukan vaikeasti selitetty mutta periaate kaiketi on tuollainen.
- harrastanitsedrahracea
Mun indeksi on 8.01 ja keverilla 9.10 niin kaveri saa minun ja hänen oman indeksin erotuksen verran lähteä aikaisemmin liikkeelle kuin minä. Eli tämä tasoittaa lähtöä.
- lolled :D
upee auto painakaa täst http://www.nettiauto.com/viewVehicle.php?id_car=1683254&PN[0]=cat_link_2&PL[0]=listCategory.php?id=25
- Anonyymi
Ihan saatanan vammainen laji. Toivotaan että polttoaineiden hinnat tappaa tämän lajin kokonaan. Ei mitään järkeä...silmämääräisesti katotaan muka kuka eniten driftaa.
- Anonyymi
Eli sinulla ei ole harmaintakaan aavistusta miten itse laji toimii ja silti koet tarpeelliseksi tulla kertomaan turhan mielipiteesi.
Vitun idiootti.
- Anonyymi
Kuivalla pinnalla paahdetaan, vaikka meillä on talvi.🥴
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161