Mitä vikoja tulee helposti Polaris Sportsman 500EFI/800EFI malleihin?Ja mistä niitä saa halvalla?Jaksaako 500EFI vetää puita kärryllä hyvinkin metsässä?
Polaris Sportsman
tietäiskö
51581
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
keskustelu.sammysatv.com siellä se paras tieto on:)
Kiitos vastauksesta.
tuo sammys on ainakin ihan perseestä!olet uutena käyttäjänä palstalla ja jo ensimmäisen kysymyksen jälkeen vittuillaan että tuo on jo kysytty.kannattaa välttää koko paskaa.ostat sellasen mönkijän mikä tuntuu hyvältä.sammysissä vaan kateellisia paskanpuhujia
500EFI on riski veturi eikä rankakärry paljoa perässä paina. Lyhyt puoli on riittävän hidas kärryn vetoa ajatellen. Empä usko että eroa juurikaan huomaa hitaalla puolella ajettaessa jos vertaa isompiin motteihin. Massaakin on vähintäänkin riittävästi joten ei käy käy aivan heti köykäiseksi isommankaan kuorman kanssa. 30 kuutiota tuli puuta ajettua viime keväänä eikä voi muuta kuin kehua vetokykyä. 'aito neliveto' on kärryhommissa voittamaton.
Perusvarmoja vehkeitä. Isommissa polleissa on ollut ongelmia vetonivelien murroksien kanssa. Ilmeisesti 500-malleissa niitä ei ole mennyt.
Mistähän 500 EFI:tä sais halvalla? Suomessa tuntuu olevan kalliita.