Tilasin Antecin Nine hundred-kotelon ja näytönohjaimena on Asuksen 8800 GTX. Onko kotelon oma tuuletus tarpeeksi hyvä pitämään näytönohjaimen lämmöt alhaalla vai pitäisikö vielä hankkia kenties lisätuuletin kotelon kylkeen tai jopa ihan vaikka passiivituuletin? Prosessori on E6850, pysyvätkö lämmöt tarpeeksi alhaalla?
Nine hundred-kotelon jäähdytys riittävä?
3
538
Vastaukset
- -Heikki-
Miinukset:
1. Heikot äänenvaimennusominaisuudet
2. Ei pölysuodattimia
3. Kiintolevykehikoiden kiinnitys kahdeksalla(!) sormiruuvilla
4. Kiintolevyjen kiinnityksessä ei vaimennusta
5. Neljän tuulettimen muodostama melu ei enää hiljainen
6. Ei irroitettavaa emolevykelkkaa
7. Etupaneelin liitäntöjen johtojen pituus
http://www.skenegroup.net/fi/artikkelit/antec_nine_hundred- mutta...
En kysynyt mitä miinuksia tässä kotelossa on, vaan sitä, että pysyykö näytönohjaimen lämmöt tarpeeksi alhaalla pelkän kotelon avulla.
- Harakka.
mutta... kirjoitti:
En kysynyt mitä miinuksia tässä kotelossa on, vaan sitä, että pysyykö näytönohjaimen lämmöt tarpeeksi alhaalla pelkän kotelon avulla.
Eikös se tuosta vastauksesta käy jo ilmi?
Tuo kotelo on harakanpesä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741