Kuukautiskiertoni on jo usean vuoden ollut n. 21-26, välillä jopa pienempikin. Vuoto on mitä sattuu milloinkin... yleensä pari päivää kunnon vuotoa ja sitten pari päivää tai joskus peräti kaksi viikkoa rusehtavaa tuhruvuotoa. Nyt kiertovälini on jo 33!!!
Raskaustestinkin tein, näytti miinusta. Voiko kierto näin yhtäkkiä muuttua pidempään suuntaan vai olenko sittenkin raskaana testin negatiivisesta (apteekista haettu) tuloksesta huolimatta.
Raskaustestinkin tein, näytti miinusta. Voiko kierto näin yhtäkkiä muuttua pidempään suuntaan vai olenko sittenkin raskaana testin negatiivisesta (apteekista haettu) tuloksesta huolimatta.
Vastaukset 6
Vanhimmat
tuskin raskaana oot...neuvoisin kyllä käymään gynellä, kun kierto tolla tavalla on ruvennu heittelee.
vaihtarit, kun kiertoväli vaihtelee.
Sanotaan että raskaustestin miinus-vastaus ei voi olla väärä, mutta plus-vastaus voi olla. Eli jos testi sanoo, että on raskaana, niin siinä on pieni virhemahdollisuus. Mutta ei-vastaukset on aina oikein. Vaihtareissa kuukautiset menee ihan noin kun kuvailit.
väärinpäin? Eikös se ole niin, että miinus voi olla väärä. PLUS vastaus EI VOI olla väärä. Jos testi sanoo, että on raskaana, sitä silloin on. Mutta jos testi sanoo ei, niin silti voi olla.
Ei mennyt väärinpäin. Miinusvastaus on kyllä luotettava, mutta plusvastaukseen ei kannata ihan ehdottomasti luottaa, siinä ne virheet tulee. Varsinkin vaihdevuosi-iässä saattaa tulla väärä plusvastaus.
Mulla meni näin päin . Ensin näytti miinusta, otettiin labrassa. Kahden päivän päästä taas näytti . Tulos oli terve tyttö loppujen lopuksi.