loma pohjois queenslandissa

aussie-jack

Tarvisin hiukan apua taloni(pieni) sisämaalauksessa.
Rahaa ei makseta mutta olis ilmastoitu asunto ja keittiö, auto ,vene käytössä. Tunti Cairnsiin, 10 minuuttia kapakkaan tai supermarkettiin ja verkoilla suojattuun uimarantaan. Maalausta kestäisi ehkä viisi päivää jonka voi ajoittaa pitemmälle (max 4 kk) ajalle. Ei ole ikä tai sukupuoli rajoituksia. Oikein sopiva homma turisteille tai backpakkereille.
Rullat ja crocodiilit pyörimään!

4

1239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minähän olen tulossa 17.3.-08 ausseihin ja maalata osaan. Otahan yhteyttä.

      • aussie-jack

        Sopii mainiosti, suuremmat sateet silloin loppuneet ? ja ilma mukavan viileätä 30C ei 40 niinkuin Melbournessa ja Sydneyssä.
        [email protected]
        Nahrähän.


    • Pirkkalassa?

      Meille voi tulla kanssa maalaushommiin. Mitään en tietysti maksa, mutta vierasmökkiin saa majoittua ja Pyhäjärveenkin pääsee avantoon uimaan jos haluaa. Kiinnostuneita?

      • Aussijaakko

        Jaa, voihan tuo kiinnostaakin, varsinkin jos piletit kuitenkin maksat. Ja onhan sulla vakuutukset kunnossa, ja tokihan maksat työnantajan sosiaaliturvamaksut sekä minun eläkemaksuni. Tätä en vielä sinulle kerro, mutta muut lukekaa: sitten jälkeen päin menen ja haastan hänet oikeuteen orjatyön teettämisestä. Lain mukaan kun työstä pitää maksaa minimipalkka.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      5
      4009
    2. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      87
      2072
    3. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      50
      856
    4. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      784
    5. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      184
      738
    6. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      34
      738
    7. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      732
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      119
      715
    9. 35
      674
    10. Miksi tuota ei saada karkotettua Suomesta?

      Sillä näkyy olevan ilmeinen suojaväri. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6af3161b-4cdc-4ca7-b6cd-1e745efd1a97
      Maailman menoa
      127
      648
    Aihe