Näin tekee

4267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

?????

Äänestä
  • pitäisi kaksikielisyys lakkauttaa, tai ainakin kieltää ruotsin kielen puhuminen.

    Äänestä

  • suomessakin kirjoitti:

    pitäisi kaksikielisyys lakkauttaa, tai ainakin kieltää ruotsin kielen puhuminen.

    kieltäisi?

    Äänestä

-ei pidä tuomita kaikkia suvaitsemattomiksi,jos yksi (1) on sellainen,niinkuin tuossa tapauksessa ruotsalainen pikkupomo oli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suvaitsevaiset kirjoitti:

ruotsalaiset:)

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1464732

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu