6110N vai E65

Työpuhelimen joutuu uusimaan, eipä noissa juuri eroja taida olla GPS:ää lukuunottamatta. Olisiko jollain käyttökokemusta molemmista?
2334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos asut ja käytät puhelinta pääsääntöisesti kaupunkialueella, 3G-verkossa, joka vielä tukee HSDPA:ta, ja haluat surffata sillä netissä, niin 6110:lla tieto liikkuu silloin nopeammin. E65 on normaali 3G-puhelin, jonka tiedonsiirtonopeus on max. 384kb/s. Korvessa molemmat ovat yhtä hitaita.

Äänestä
  • Nokia 6110 puuttuu ratkaisevan tärkeä viestiominaisuus, eli WLAN.

    Jos matkailet paljon ja käytät nettiä, on WLAN kyllä mielestäni välttämätön ominaisuus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


6230 kirjoitti:

Työpuhelimen joutuu uusimaan, eipä noissa juuri eroja taida olla GPS:ää lukuunottamatta. Olisiko jollain käyttökokemusta molemmista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu