ompas namu se king, komea ja rikas ammattimuusikko, ajelee kalliilla autoilla ja pukeutuu kuin cowboy.. voisitte muutkin miehet ottaa oppia hänestä..
The King
ulla62
314652
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
äitinä suden niellyt mummeli ja sinä punahilkkana vai oletko Lumikki ?
7-älykääpiötä seuraa kuitenkin sinun kaltaisiasi (ulla) joka hetki !
kuka perkele,hän on....elvis?
muutenkin jo tekemistä tämän suuruudenhulluuteni kanssa, että en ota lisäkuormaa yhtään.
King eli Marko Lind, hänet tuntien "rikas ammattimuusikko" on kaukaa haettua. Mistä tälläistä satua olet itsellesi kehittänyt, ei pahalla mutta ota ensin asioista selvää ja huomaat pudonneesi maan tasalle ja tulleesi petetyksi. Kauneus on Markolle luotua mihin Kingi ei itse voine paljonkaan vaikuttaa. Pyydät muutkin miehet ottamaan oppia hänestä, ensin kyllä kannattaisi miettiä mitä oppia kyseisestä henkilöstä kannattaa opiksi ottaa. Marko on hyvä puhumaan ja kirjoittamaan, muusikon hommista sanoitus on ok mutta laulutaito jo mietityttää, olisiko parempi antaa muitten esittää hyvin sanoitetut kappaleet.
Hyvällä puhumis ja kirjoittamistaidolla myös pystyy manipuloimaan muita ja näin saamaan ihmiset
uskomaan että asiat menevät niinkuin on kirjoitettu. Minä kylläkin mietin hyvin tarkkaan
kyseisen kirjoituksia ja kotisivuja , missä mennään milläkin hetkellä ja mitä kaiken takana on tarkoitus viestittää. Jokainen vastaa omalta osaltaan mihin uskoa ja mihin ei.
Marko oli joitakin vuosia niin evankelistaa, niin evankelistaa. Nyt hän on myöntänyt julkisesti, että usko ei ollut hänen juttunsa.
Se siitä ihailtavuudesta. Sääliksi käy ja toivoisin hänen nousevan taas ajattelemaan iankaikkisuuttaan.
Niimpä.Iankaikkinen kulkee isäntänä pelloillaan jne.
miu ol omatunto puhas,mie en oo joutunt ikinää käyttämää sitä ?
Olisiko imagonmuutoksen syynä vaalitemppu? Viime kunnallisvaalien massapostitus ja uskonnollisuudella väritetty "minä muutan Imatran" -mantra kun eivät purreet. Uhosi kovasti, mutta äänisaalis oli muistaakseni 70 äänen luokkaa. Ällistelin, kun kaveri rupesi täällä kehumaan nimeltä iamtralaiskapakkaa. Sama mies on ollut jyrkkänä paikallisen teatterin suhteen.
Uskottavampi täytyy olla. Sitä voisi olla enemmän ilman uskontovouhotusta. Uskokaa, kun povaan: the King will wake up when votes are needes. Lupauksia odotellessa ja vakuutteluja Imatra-laivan kurssin oikaisemisesta tulee kaikille foorumeille suomi24:ssä.
huom...paikallista ravintolaa pyörittää yrittäjä, joka tuo veroja Imatralle eri tavoin.
Teatteri pyörii yhteiskunnanvaroin...haloo...kaksi eri asiaa.
Ihmisen elämään kuuluu erilaiset vastoinkäymiset. Uskoakseni myös sinäkään et ole niiltä välttynyt, vai oletko?
Ei uskonnollisuus ole mihinkään hävinnyt. Käypäs sivustollani http://www.sanansaattaja.com
En kiellä myöskään käymästä sivustollani
http://www.kingrose.org
...ja jos oikein innostut, sivustoni http://www.theking.fi palvelee myös Sinua.
Mitä tulee uskottavuuteen, niin enkö ole kuluvana kautena ajanut vähempiosaisten asiaa? Katso vaikka:
http://www.voittajakennel.com/web/POLITIIKKA WEB-SIVUT/POLITIIKKA1.htm
Ps. Tätäkö tarkoitit massapostituksella (hymyilee)
Marko Lind
Paikallista yrittäjää ja teatteria ei siis mitenkään voi perustellusti verrata toisiinsa.
Marko Lind
The king eli marko tulisi palkita:). Kun hän kirjoittaa tai hänestä kirjoitetaan niin se saa huomiota. Kuka siis enemmän olisi edistänyt hyvää keskustelukulttuuria?
18. 12. 2007 on kulttuurikeskuksessa kaupungin henkilöstön ja luottamushenkilöidem yhteinen joulunalus juhla. KUKA SINUSTA ON HENKILÖSTÖSTÄMME TAI LUOTTAMUSHENKILÖISTÄ ON EDISTÄNNYT HYVÄÄ KESKUSTELUKULTTUURIA, KEHITTÄNNYT ENNAKKOLUULOTTOMASTI TYÖTÄÄN, EDISTÄNYT ASUKKAIDEN HYVÄÄ? TAI TEHNYT TYÖYHTEISÖSTÄ TULOKSEKKAAN TAI MUUTEN PAREMMAN PAIKAN TEHDÄ TYÖTÄ ASUKKAIDEN HYVÄKSI? KUKA ANSAITSEE TULLA PALKITUKSI?
ILMOITUKSESSA PYYDETÄÄN VIELÄ LÄHETTÄMÄÄN ESITYKSIÄ JOUNI URPALAISELLE.
Marko!!! Ehkä joku menee tuohon vipuun.
Kuka Imatralaisista (Anssi Piiraisen ohella) minun lisäkseni edes ylipäätänsä tahtoo keskustella julkisesti asioista? Luottamusmiehiä jonossa siis tuskin on edes montaa tai ei ainakaan tulisi olla!
Koska en voi itseäni äänestää, niin laittakaa nyt hyvät ihmiset Jouni Urpalaiselle ilmoituksia Anssi Piiraisesta! Mielestäni hän on edistänyt Imatralaista keskustelukulttuuria tälläkin palstalla ihan kiitettävästi. Vai aiotteko antaa kyseisen palkinnon taas jollekin sellaiselle, joka ei sitä totisesti ansaitse. Jos aiotte, niin silloinhan Imatra jatkaa samaa linjaansa mitä tähänkin asti...
Marko Lind
arvoisa ulla62. tiedoksesi auto on vanha ruosteinen mercedeksenpaska, ammattimuusikko hommelitkin on ala-arvoista kukkua (oletko kuullut miehen "laulavan"????) eipä taida rikaskaan olla! ja mitä pukeutumiseen tulee niin kuka pukeutuu 2000luvulla cowboyksi????? kaiken tämän jälkeen en voi muuta kuin todeta että, en voi ottaa kyseisestä henkilöstä mallia. jokseenkin kyllä voit tarkastella omia ihastelemiasi kriteerejä:)
????
Ei voi missään muodossa mainita sanaa Muusikko kyseisen Herran kohdalla. Samaa kaavaa koko ajan.
millaista musikkia niin sanottu hevymies69 itse mahtaa tehdä?? voisit kai laittaa linkin,mistä sinua pääsisi kuuntelemaan:-))
On VALITETAVAA mutta monikaa ei kykene imatralla tuollaiseen kuin king kykenee,ottakaa oppia ja kuunnelkaa kaverin sävellyksia ja sanoituksia!niissä on sitä jotain. HERÄTKÄÄ PAHVIT TOTUUTEEN JO SIELLÄ IMATRAN SEUDULLA.
Ja sinua tosiaankiin kuuntelisin mielelläni ja kappaleitas,jos olet itse säveltäny/ sanoittanut.Mikäli sinulta ei löydy mitään noista,jota sinulta pyydän,niin pidä mölys mahassas ja niele kateutesi.
Niin olitko hevymies vain olitko joku muu mies??:-)))))
jaa että "On VALITETAVAA mutta monikaa ei kykene imatralla tuollaiseen kuin king kykenee". niin.. luojan kiitos kukaan muu ei kykene. tekee pahaa edes miettiä jos "kingin" tapaisia ois useampia.
Heavaymiehestä on sitten ikävää kun itse ei ole keskustelun valokeilassa, vai? The Kingin musa on omanlaistansa, joku pitää joku ei. Mutta ihan kriitikoiden arvostelu http://desibeli.net/arvostelu/3176
Eiköhän mies ole saanut aikaiseksi paljon muutakin kuin omannäköistä musiikkiansa?
On saanut aikaan muuta kuin hämminkiä.
Miten voit nimittää sitä pelleksi? Perusteet?? Miun mielestä se on saanut aikaan paljonkin ja ehkä siksi siunkin mielipide on just tuollainen kuin on. Jos se olis mitään sanomaton tyyppi, ei se kiinnostais ihmisiä näinkään paljon, olethan edes siitä samaa mieltä. Oletko? Miks muuten suhtaudut kyseiseen herraan noin ilkeämielisesti? Koetko nyt olevasi kovinkin fiksu ja asiallinen? Eivätkö just pellet kommentoi asioita tuolla tavalla kuin sinä? Pellethän ovat tunnetusti niitä jotka piiloutuvat naamarien taakse ja heittävät jotain roolia. Just niin kuin ymmärtääkseni teet!
Saanut aikaan hämminkiä, miksi? Kenen taholta? Onko mies sittenkin onnistunut sohaisemaan ampiaspesää? Eikö se ole kunnallispoliitikon tehtävä? Joku ehdotti palkintoa herralle, olen samaa mieltä. Ehdottomasti.
Onhan hän omassa lautakunnassakin herättänyt huomiota sanomalla asioita niinkuin ne ovat, että hänet on suljettu ulos keskusteluista ennen kokouksia. Niin hän muistaakseni on joskus maininnut. Ja yksi politiikkatuttuni kertoi, että häntä pyydettiin välttämään keskusteluja ko. herran kanssa.
Mielenkiintoinen ja asiallinen kaveri, se näkyy tältä palstaltakin. Tämä palsta on ihan kuollut ollut pitkän aikaa. Miksi asiallisuus puuttuu näistä viesteistä, mitä päivittäin tänne tuotetaan. Onhan meitä muitakin Imatralla kuin
herra Lind...
Jos tarkoitat samalla kaavalla sitä, että olen tehnyt musiikkia valssista bluesiin, hengellisestä machomaiseen rockiin, niin silloin se kai on sitä "samaa kaavaa"...
Ps. Ymmärrän kyllä yskäsi, oikeasti!
ja käyttäytyy kuin HOMO.
Imatralainen keskustelukulttuuri taas kukoistaa:))
mutta olisikohan sinun syytä katsoa nyt peiliin ja tulla itse sieltä kaapistasi ulos,sillä sinä itse olet HOMO!!!!!
Eräs ystäväni ilmoitti, että olen taas keskustelujen keskipisteessä tällä palstalla. Hyvä niin, onhan se ilmaista mainosta ajatellen vaikkapa paikallispolitiikkaa.
Olen nyt lukenut ihmisten kommentteja ja täytyy valitettavasti todeta, ettei Imatralainen keskustelukulttuuri kovin kukoista tällä palstalla, jos ylipäätänsä muillakaan nettikeskustelupalstoilla. Asialliset kirjoitukset ovat harvinaisuuksia ja taas toisaalta asiattomat kuin arkipäivää. Kertoo ehkä jotakin asiattomien kirjoitusten kirjoittajista, ainakin minun mielestäni.
Ehkä kirjoitusketjun aloittaja on tietoisesti pyrkinyt provosoimaan ja siinä nähtävästi hyvin onnistunutkin. Kaikki kunnia siitä hänelle, kuka sitten lieneekin. Taito se on sekin ja mielestäni peräti hyvä sellainen! Ne tyhmät, jotka ovat menneet aloituksen "vipuun" eivät sen sijaan loista taidollisuudellaan.
Mitä tulee tekemääni musiikkiin, niin sitä olen tehnyt omaksi ilokseni ja juuri sellaista kuin itse tahdon. En siinä, niin kuin en missään muussakaan, ole kenenkään vieteltävissä. Mielestäni oikeuksiini kuuluu tehdä juuri sitä, mitä tahdon, niin pitkään, kun se ei loukkaa ketään lähimmäistäni. Tätä oikeutta minulta tuskin kukaan voi perustellusti riistää...
Joku pitää musiikistani, joku toinen taas ei pidä. Ei siinä pitäisi olla mitään outoa. Tarkoitukseni ei ole miellyttää kaikkia, en siihen pystyisi eikä se ole edes tavoitelistallani. Tarkoitukseni on olla oma aito itseni riippumatta siitä miten siihen suhtaudutaan.
Ja tiedoksi: Vastaan tässä keskusteluketjussa vain asiallisiin kirjoituksiin / kysymyksiin. Asiattomat kirjoitukset / kysymykset eivät ansaitse tulla vastatuiksi. Korostan siis keskustelukulttuurin tasoa!
Marko Lind
Jos meinaat vastata VAIN asiallisiin kirjoituksiin niin tuskin tällä palstalla tarvii vastata mihinkään.Varmaan olet huomannu että tää palsta on tarkotettu keskenkasvusille jotka etsii itseensä mutta kunhan parta ja muut karvat alkaa kasvaa niin kyllä nääkin räkänokat saavat järkee päähänsä,ainakin osa niistä.
oikeass maailmassa eikä missään satuleikeissä, lurexit jaloissa. Joskus leikin pätmäniä noin 4o0 v sitten.