Hirveä dokumentti

oli illalla tv:ssä kun puhuttiin lasten kaappauksista ja ihmiskaupasta. Kaikista halutuimmat ovat vaaleaihoiset ja sinisilmäiset vaaleat lapset ja kaappaukset vain lisääntyy kun hinta on 70 000 euroa per lapsi. Mukavaa matkaa vain teille kaikille. Pitäkää lapsia silmälle sillä joka saattaa pitää enemmän ja se on takuujuttu että nuo vain lisääntyy.
2867
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jenkeissä ollessani tv:stä tuli paljon ohjelmaa aiheesta lasten kaappaukset ja lasten katoaminen, pedofilia yms. Jenkeissä katoaa tai kaapataan lapsi muistaakseni joka 50 sekunti!

Siellä on aivan toisella tavalla ohjeistettu esim lastenkaitsijat yms. Lapsia ei koskaan saa päästää yksin yleiseen käymälään, jos siinä on ikkuna, muutenkin vessat piti aina tarkistaa, ettei kopeissa ollut "vaanijoita", autojen ovien on aina oltava lukittuina ajon aikana jne. Tämä kaikki siis tuli toimittaa siten, ettei lapsi säikähdä.. Kaappaukset yms. ovat siellä niin "arkipäivää", etten yhtään ihmettele vanhempien hysteriaan taipuvaisuutta. Mikään ei koskaan voi korvata omaa lasta!!!

Äänestä
  • Jopa turvallisena pidetyistä Kanarian saarten kohteista raportoitiin noista kaappauksista muutama kuukausi sitten. Pelottaa ajatella, että oma vaaleatukkainen ja sinisilmäinen poikamme kulki siellä melko nuorena käyden kaupassa ja matkatoimiston järjestämässä kerhossa.

    Jenkkilässä tilanne on ihan pois käsistä, eikä siellä tosiaan voi päästää lapsia sekunniksikaan silmistään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


näin eilen kirjoitti:

oli illalla tv:ssä kun puhuttiin lasten kaappauksista ja ihmiskaupasta. Kaikista halutuimmat ovat vaaleaihoiset ja sinisilmäiset vaaleat lapset ja kaappaukset vain lisääntyy kun hinta on 70 000 euroa per lapsi. Mukavaa matkaa vain teille kaikille. Pitäkää lapsia silmälle sillä joka saattaa pitää enemmän ja se on takuujuttu että nuo vain lisääntyy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu