Eli tarkoituksena olisi tehdä yksi itsestään alkava esitys, jonka etusivulta voisi klikata käyntiin viisi erilaista esitystä. Onko tällaisen toteuttaminen mahdollista perus powerpointilla?
Powerpoint esitysten linkitys
4
505
Vastaukset
- mahdollista tehdä
ainakin hyperlinkki!
- tt-ope
erilainen vaihtoehto voisi olla cd-matkapaketin luonti. Kokeile sitä, löytyy tiedosto valikosta.
- tuota
Powerpointillahan saa kyllä tehtyä esim toimintopainikkeen, jota klikkaamalla se avaa toisen tiedoston. Tämä kävisi muuten hyvin, mutta kun esitykset on tarkoitus polttaa ceedeelle niin siihenhän ei tuota polkua pysty määrittämään etukäteen mitenkään. Etenkin kun ihmisillä ceedeeaseman kirjain vaihtelee.
Mutta pitää katsoa tuota antamaasi mahdollisuutta jos se olisi juuri ratkaisu tähän. - KTRW
tuota kirjoitti:
Powerpointillahan saa kyllä tehtyä esim toimintopainikkeen, jota klikkaamalla se avaa toisen tiedoston. Tämä kävisi muuten hyvin, mutta kun esitykset on tarkoitus polttaa ceedeelle niin siihenhän ei tuota polkua pysty määrittämään etukäteen mitenkään. Etenkin kun ihmisillä ceedeeaseman kirjain vaihtelee.
Mutta pitää katsoa tuota antamaasi mahdollisuutta jos se olisi juuri ratkaisu tähän.Lisää > objekti > kruksi ruutuun näytä kuvakkeena.
Kun tallennat niin ei tee kuin yhden tiedoston.
Voit tehdä niin monta esitystä kuin haluat.
En yrittänyt kaikkia esim voi olla että joudut tekemään nämä joka esitykseen päästäksesi takaisin valitsemaan uuden esityksen.
Voi kyllä koittaa toimintapainikkeella.
Kokeilemalla kuitenkin onnistuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain14210202Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-729753Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1056789Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2005207- 1734939
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1493758- 1702591
- 782575
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1642413- 582252