Ei hyvältä

Halpakoneissa on kohta kaikissa väistämättä Linux ja kalliimpia koneita käyttävät ammattilaiset, jotka jotain tietotekniikasta ymmärtävät, eivät osta windowsia missään tapauksessa. Miten käy microsoftille?

http://www.desktoplinux.com/news/NS2414535067.html

Pitäsikö nyt ostaa vai myydä microsoftin osakkeita?
1235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Nii-in, kolmellasataa saa peruspömpelin ilman näyttöä, viimeisintä uutta olevan käyttöjärjestelmän, täydelliset toimisto-ohjelmat äänen- kuvan- ja videonkäsittelyineen sekä uusimmat 3-D -efektit työpöydälle.

Pelkkä Vista Premium Officeineen ja muine sovelluksineen maksaa kolme kertaa tuon. ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näytä! kirjoitti:

Halpakoneissa on kohta kaikissa väistämättä Linux ja kalliimpia koneita käyttävät ammattilaiset, jotka jotain tietotekniikasta ymmärtävät, eivät osta windowsia missään tapauksessa. Miten käy microsoftille?

http://www.desktoplinux.com/news/NS2414535067.html

Pitäsikö nyt ostaa vai myydä microsoftin osakkeita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu