Mitä tiedätte euroopan sviiteista onko ne hyvä laatuisia ja onko siellä kaikki tarvittava?
Mitä hytistä löytyy esim. minibaarista ja onko siellä ylempänä rauhallista ettei kaikki riehu siel käytävillä.Ja mikä niistä 6 sviitistä on paras ja miks? Kiitos jo etukäteen !!
Mitä hytistä löytyy esim. minibaarista ja onko siellä ylempänä rauhallista ettei kaikki riehu siel käytävillä.Ja mikä niistä 6 sviitistä on paras ja miks? Kiitos jo etukäteen !!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kahdesta on kokemusta, owners-hytistä laivan sivulla ja classicista vastakkaisella puolella, siinä ikkuna myös keulaan. Ne ovat isoimmat, keulassa keskellä olevissa hyteissä on käsittääkseni vain yksi iso ikkuna, noissa molemmissa ikkuna myös makuuhuoneessa. Mielestäni ovat hyvälaatuisia.
"onko siellä kaikki tarvittava?"
Sehän taas riippuu jokaisen omista tarpeista! ;-) En jäänyt mitään paitsi, mutta olinkin ottanut etukäteen laivayhtiön nettisivuilta ja myyntipisteessä kyselemällä selvää siitä, mitä hytissä on ja mitä ei ole. Ei siis tullut yllätyksiä.
Minibaarissa on sama valikoima kuin Silja-luokan hyteissäkin (viimeksi kun Silja-luokassa matkustin keväällä, en tiedä, onko edelleen) eli limsaa, kivennäisvettä ja olutta, taisi olla yhteensä neljä tölkkiä. No, tuosta määrästä en ole varma. Kuohuviiniä on iso pullo ja pöydällä hedelmävalikoima. Ei muita ihmeellisiä tarjoiluja.
Rauhallista 11. kerroksen käytävillä on yleensä aina, vain kerran on ollut melua (hytti oli silloin hissiaulan tuntumassa ja joku seurue parkkeerasi käytävälle pitämään yöpalaveriaan).
"mikä niistä 6 sviitistä on paras ja miks"
Tuo on makukysymys. Itse tykkään noista mainitsemistani, kun ovat isoimmat ja eniten ikkunoita.
kiitos tuo auttoi nyt tiedän mitkä niitten hyttien nimet on ja että ne ovat juuri ne reuna hytit. Laittakaa muutkin vaan kokemuksia hyteistä ja jos joku tietää missä olisi hyviä kuvia muualla ,kuin siljan kotisivuila...
Tuolta löytyy kuvia sviiteistä ja luksushyteistä.
http://www.jonihuopana.com/laivat/luksushytit___lyxhytter___luxury_cabins
Kun siinä sanotaan et voi tilata suppeamman aamupalan hyttiin niin mitäköhän se mahtaa tarkottaa? banaani ja kahvi?(toivottavasti ei)
Tietääkö joku tai onko jollain kokemuksia?
ihan aiheeseen, mut viikkarilla tilasin hyttiin aamupalan ja se oli todella, siis todella runsas ja jos viikkarilla se on hyvä, niin mitä se on sitten Siljalla. Tilaa vain et varmasti pety !
tilata , sit tietää ainakin et onko se hyvä vai ei.
Oliko siitä mitän hyötyä et pääs 10 min ennen muita laivaan ja neuvvooko ne et miten sinne pääsee ja mitä kautta...
"mitän hyötyä et pääs 10 min ennen muita laivaan"
Kyllä. Siitä hyötyy täsmälleen sen 10 minuuttia, joten hyödyn arvon jokainen määrittelee sillä, mitä mielestään tarpeellista tuossa ajassa ehtii tehdä.
"neuvvooko ne et miten sinne pääsee ja mitä kautta..."
Neuvovat ainakin, jos muistaa sanoa, ettei tiedä, kuinka pitää toimia.
Onhan se mukavaa perjantai- tai lauantailähdöllä päästä ohi ryysiksen. En tiedä onko se sitten hyötyä, mutta mukavuutta ainakin.