Turhaa pähkimistä,mutta...Mennään Hurghadaan tammikuun loppupuolella ja kattelin noita arviolämpötiloja.Arviot oli vaan jotain 20astetta!!?
Pitääköhän tosiaan paikkaansa...
Viime maaliskuussa oltiin Sharmissa ja siellä oli semmoset 30astetta koko viikko,aivan mahtavat ilmat.
Nyt 5-vuotias tyttömme tulee mukaan Hurghadaan ja harmittaa jos siellä on noin "vilpoista".. :(
Lämpötila mietityttää...
5
2053
Vastaukset
Olin itse 2005 Tammikuun lopulla ja hyvin tarkeni. Ulkona oli iltaisin viileää, että piti ottaa pitempi hihaista paitaa päälle kun lähti illalla ulos. Päivisin tarkeni, lämpötila oli siinä 23-28 asteen välillä, saattoi joku päivä olla jopa 30. Merivesi oli myös lämmintä, tarkeni hyvin uida. Aurinko paistoi joka päivä, mutta tuulista oli kyllä.
- mietityttää
myös Hurghadan tammikuun sää, nimittäin tammikuuhan on Hurghadan "kylmin" kuukausi ja nyt kävin katsomassa lämpötiloja, niin jotain 18.. ite olen tammikuussa menossa ja ois ihan kiva saada jotain väriä naamalle, saa nähdä miten käy, toivotaan parasta! :)
- tammikuussa
mietityttää kirjoitti:
myös Hurghadan tammikuun sää, nimittäin tammikuuhan on Hurghadan "kylmin" kuukausi ja nyt kävin katsomassa lämpötiloja, niin jotain 18.. ite olen tammikuussa menossa ja ois ihan kiva saada jotain väriä naamalle, saa nähdä miten käy, toivotaan parasta! :)
Oltiin Hurghadassa tammikuussa 2004 ja oli todella kylmää. Aurinko kyllä paistoi päivisin, mutta todella kylmä ja kova pohjoistuuli sai ilman tuntumaan tosi kylmältä. Ei kyllä paljon bikineissä rannalla tarkentunut. Iltaisin oli lämpöä alle 10, joten todellakin olis tarvittu kunnon takki. Mulla ei ollut mukana kuin fleece ja olin aivan jäässä. Nyt ollaan menossa Sharmiin tammikuussa ja aion kyllä varata tarpeeksi lämmintä vaatetta mukaan. Eräs monta vuotta Hurghadassa asunut sanoi, että siellä tuulee aina.
- Jape118
Kyllä se sääjuttu taitaa olla sattuman kauppaa, koska oltiin Hurghadassa viime vuoden maaliskuussa (13.3-->)2vko:a ja kylmä oli!! Suurin osa lomasta oli pilvistä ja erittäin tuulista...........onneksi oli allinc, joten se tasoitti tilannetta. Nyt lähdetään
4.3:tta Sharmiin ja ISO toive olisi hieman lämpimämpi sää, koska nyt ei ole allinc :) - Matte
Nyt taitaa olla niin et on pikkasen huono paikka lähtee hakemaan tosi kuumia ilmoja. Hurhadassa tuulee oikeastaan AINA. se on sellasella paikalla jonne tuuli osuu. vaikka se onkin etelämpänä ku Sharmi ni Sharmissa on yleensä aina lämpimämpää. Oltii Hurghadassa kaks vuotta sitte tammikuun ja helmikuun taitteessa ja parina päivänä oli sellaset 25 astetta korkeimmillaan, mutta tosiaankin: tuuli kokoajan. Toivotaan kuitenki että teille sattuu just nää lämpimimmät ilmat :) Hyvää matkaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33611654IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597926Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut922920Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982238Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1522168Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81636- 1101261
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin531084Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26908MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312782