Lämpötila mietityttää...

hurghadaan

Turhaa pähkimistä,mutta...Mennään Hurghadaan tammikuun loppupuolella ja kattelin noita arviolämpötiloja.Arviot oli vaan jotain 20astetta!!?
Pitääköhän tosiaan paikkaansa...
Viime maaliskuussa oltiin Sharmissa ja siellä oli semmoset 30astetta koko viikko,aivan mahtavat ilmat.
Nyt 5-vuotias tyttömme tulee mukaan Hurghadaan ja harmittaa jos siellä on noin "vilpoista".. :(

5

2081

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olin itse 2005 Tammikuun lopulla ja hyvin tarkeni. Ulkona oli iltaisin viileää, että piti ottaa pitempi hihaista paitaa päälle kun lähti illalla ulos. Päivisin tarkeni, lämpötila oli siinä 23-28 asteen välillä, saattoi joku päivä olla jopa 30. Merivesi oli myös lämmintä, tarkeni hyvin uida. Aurinko paistoi joka päivä, mutta tuulista oli kyllä.

      • mietityttää

        myös Hurghadan tammikuun sää, nimittäin tammikuuhan on Hurghadan "kylmin" kuukausi ja nyt kävin katsomassa lämpötiloja, niin jotain 18.. ite olen tammikuussa menossa ja ois ihan kiva saada jotain väriä naamalle, saa nähdä miten käy, toivotaan parasta! :)


      • tammikuussa
        mietityttää kirjoitti:

        myös Hurghadan tammikuun sää, nimittäin tammikuuhan on Hurghadan "kylmin" kuukausi ja nyt kävin katsomassa lämpötiloja, niin jotain 18.. ite olen tammikuussa menossa ja ois ihan kiva saada jotain väriä naamalle, saa nähdä miten käy, toivotaan parasta! :)

        Oltiin Hurghadassa tammikuussa 2004 ja oli todella kylmää. Aurinko kyllä paistoi päivisin, mutta todella kylmä ja kova pohjoistuuli sai ilman tuntumaan tosi kylmältä. Ei kyllä paljon bikineissä rannalla tarkentunut. Iltaisin oli lämpöä alle 10, joten todellakin olis tarvittu kunnon takki. Mulla ei ollut mukana kuin fleece ja olin aivan jäässä. Nyt ollaan menossa Sharmiin tammikuussa ja aion kyllä varata tarpeeksi lämmintä vaatetta mukaan. Eräs monta vuotta Hurghadassa asunut sanoi, että siellä tuulee aina.


    • Jape118

      Kyllä se sääjuttu taitaa olla sattuman kauppaa, koska oltiin Hurghadassa viime vuoden maaliskuussa (13.3-->)2vko:a ja kylmä oli!! Suurin osa lomasta oli pilvistä ja erittäin tuulista...........onneksi oli allinc, joten se tasoitti tilannetta. Nyt lähdetään
      4.3:tta Sharmiin ja ISO toive olisi hieman lämpimämpi sää, koska nyt ei ole allinc :)

    • Matte

      Nyt taitaa olla niin et on pikkasen huono paikka lähtee hakemaan tosi kuumia ilmoja. Hurhadassa tuulee oikeastaan AINA. se on sellasella paikalla jonne tuuli osuu. vaikka se onkin etelämpänä ku Sharmi ni Sharmissa on yleensä aina lämpimämpää. Oltii Hurghadassa kaks vuotta sitte tammikuun ja helmikuun taitteessa ja parina päivänä oli sellaset 25 astetta korkeimmillaan, mutta tosiaankin: tuuli kokoajan. Toivotaan kuitenki että teille sattuu just nää lämpimimmät ilmat :) Hyvää matkaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä miehet ovat 40-50v naisista?

      Rehellisesti. Mitä ajattelet kun naiselle tulee ikäää
      Ikävä
      187
      1392
    2. Palstamiittinkiä taas ajattelen

      Niin.. oli tuossa elokuussa Randen kanssa juttua palstamiitistä ensi kesälle. Ajatuksena oli miitti Jyväskylässä, joka
      Sinkut
      181
      780
    3. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      50
      654
    4. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      28
      623
    5. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      43
      620
    6. Työttömille tulossa pakollinen ilmaistyö sanoo kokoomusministeri

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/078a91b0-4bdf-4a7b-9c3b-f3cf2bdd3dae Kokoomus, persut ja kepu laittavat työttömät
      Maailman menoa
      373
      599
    7. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      30
      521
    8. Voi, voi herttinen nainen

      Kun olet ollut niin..... Tyly ja kylmä. Eikö
      Ikävä
      18
      505
    9. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      19
      496
    10. Kyllä siinä oli jotain enemmän

      vaikka moni asia meni pieleen ja mutkille. Oli sähköä välillämme ja siis sinäkin olit kiinnostunut. Mutta kun ne esteet,
      Ikävä
      11
      492
    Aihe