Kuinka Irc-Galleriaan pääsee ?

Kuinka koulun tietokoneel pääsee irc galleriaan kun siinä on estot, olen nähnyt mnien menevän irc galleriaan, mutta he menevät eri sivustojen kautta, oliskohan joku roxy yms.. Olisko jollakin enemmän tietoa =) ? kiitos.
4932
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

käy ruotsalaisessa galleriassa jos se toimii... siel ei näy kyl kuvat :D elikkä irken...

Äänestä
  • Joo, meillä estetty noikin, asd

    Äänestä

  • No voi vidalis ku noiki on estetty näil koneille, onks joitain muita, ku oon nähny miten tän koulun pojat menee galleriaan mut ne ei kerro mistä!!!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Koneella jolla on estot kirjoitti:

Kuinka koulun tietokoneel pääsee irc galleriaan kun siinä on estot, olen nähnyt mnien menevän irc galleriaan, mutta he menevät eri sivustojen kautta, oliskohan joku roxy yms.. Olisko jollakin enemmän tietoa =) ? kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu