Missä olisi myynnissä puuaskarteluun neljä mm paksuja tikkuja? Saa olla poikkileikkaukseltaan neliskulmaisiakin. Tavallinen grillitikku on noin 3 mm paksu ja liian ohut.
Tarve olisi muutamia metrejä.
Tikusta asiaa
11
596
Vastaukset
- askarteluunkin
Tavarataloissa ja saattaa olla kukkakaupoissakin kukkien tukemiseen tarkoitettuja puisia keppejä. Ovat pyöreitä ja n.50cm pitkiä eri vahvuisia.
- sielläpäin ole...
Askartelu-/harrastusliikkeissä on ainakin myynnissä askartelutikkuja. Mm. Harraste-niminen liike myy sellaisia...
- 123 ABC 456
mitään askartelu-/harrastusliikkeitä ole, kun ei ole tärkeämpiäkään!
Täytyypä kokeilla kukkakauppaa... Kiitos!
- Tanjuska
Omat "keppini" ostin HongKong tavaratalosa puutarha puoelta.Halvimmat ja ison nipun sain sillä mitä ne maksaa askarteluliikkeissä kpl/hinta!!!
- 123 ABC 456
Löysin tikkuja kukkakaupasta. Halkaisijat noin 3, 4 ja 5 mm löytyi.
Se lähin HongKongkin lienee 90 km:n päässä...
- Anonyymi
ABC tikku lattialla paskasi ja likaiset WC tilaa ja siivous aika likaiset lattialla
- Anonyymi
Porissa ja siivoja ajan ihminen päin acb tikkulan Porin
- Anonyymi
Siivoja uhkaa ihminen acb tikkulan Porin WC terveisin poliisi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siivoja uhkaa ihminen acb tikkulan Porin WC terveisin poliisi
Poliisi soita heti ilmoittaa siivouspalvelu että siellä nyt Pelkkää olla acb tikkulan Porin terveisin poliisi Porin
- Anonyymi
Acb tikkula Pori WC siivousta firma uhkaa ihmisiä wc
- Anonyymi
Maalinsekoitustikkuja saa Biltemasta.
Tosin, jos pitäisi olla (usean) metrin mittainen YHTENÄINEN tikku, niin sitten nuo Bilteman Maalinsekoitustikut eivät käy, kun ovat liian lyhyitä.
Kysyjä jätti epäselväksi, pitääkö yksittäisen tikun olla pitkä, vai oliko
"usea metri" -ilmaisu vain kuvaamassa tarpeen kokonaismäärää (eikä siis yksittäisen tikun pituutta).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1651576
- 104921
- 75743
- 51635
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa16605ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40537Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45488Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m158486Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;186425- 26419