Jannen baari

Banthai

Jos meette Patong Beachille,käykää Jannen Baarissa,jossa kaupan kirja nimeltään Rahasta lähimmistäsi;Hauskaa loma luettavaa,suosittelen!!!

9

3163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Banthai

      Siis Rahasta Lähimmäistäsi,huumoria mutta myös käytännön tietoa vajaa 200 sivua...

      • paikkansa. Ja baarin nimihän on Midnight Sun. Oiva kirja, ostin sen Jannelta lokakuussa. Saa ihan hyvät fiilikset kun lukee sitä. Koska olit siellä?. Opuksen hinta oli muuten 400 baht lokakuussa. Jannella saattaa olla tietoa esim. kalareissuiltakin ;). Ja kun alkaa kaipaamaan kotipuolen safkaa, niin ei muuta kun sinne.


      • takaisin
        kitewind kirjoitti:

        paikkansa. Ja baarin nimihän on Midnight Sun. Oiva kirja, ostin sen Jannelta lokakuussa. Saa ihan hyvät fiilikset kun lukee sitä. Koska olit siellä?. Opuksen hinta oli muuten 400 baht lokakuussa. Jannella saattaa olla tietoa esim. kalareissuiltakin ;). Ja kun alkaa kaipaamaan kotipuolen safkaa, niin ei muuta kun sinne.

        kitewind,kitewind!!!!olen pettynyt kun alat mainostamaan suomi-ruokaa phuketilla...
        ystävyydellä:takaisin


      • Banthai
        kitewind kirjoitti:

        paikkansa. Ja baarin nimihän on Midnight Sun. Oiva kirja, ostin sen Jannelta lokakuussa. Saa ihan hyvät fiilikset kun lukee sitä. Koska olit siellä?. Opuksen hinta oli muuten 400 baht lokakuussa. Jannella saattaa olla tietoa esim. kalareissuiltakin ;). Ja kun alkaa kaipaamaan kotipuolen safkaa, niin ei muuta kun sinne.

        4pvää sitten tulin pois...450 bat maksoin siittä opuksesta...jep ja lihapullat muusilla viimesenä iltana maistui taivaalliselta!!


    • thai 28

      thaimaassa thairuokaa voittaa suomi ruan

    • thaikkula

      thaimaassa vain thai ruokaa kyl passaa

      • Joskus???

        Onko Jannella katalla baari kun muistelen joskus olleen?


    • thuumailija

      Onkohan tämä janne myös lukenut kirjan ja rahastaa lähimmäisiään :)

      • jorma juopottelija

        kannattaa siinä paikassa katsoa ainakin laskusta mitä sulta laskutetaa
        meillä oli pari kertaa laskussa sellaisia paukkuja jota kukaan meidän seurueesta
        ollut tilannut/juonut .
        korjattiin toki kun asiasta huomautettiin mutta kaksi kertaa tuskin vahinko.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      96
      2355
    2. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      22
      1834
    3. Koulujen kesälomien siirto

      Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut
      Maailman menoa
      127
      1613
    4. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      87
      1302
    5. Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta

      Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Kaikki näyttää hyvältä vuoden
      Maailman menoa
      16
      1291
    6. Inhottava stalkkeri

      Mikä ajaa ihmisen moiseen toimintaan ?
      Ikävä
      127
      1179
    7. Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?

      Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka
      Ikävä
      136
      926
    8. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      48
      908
    9. Yhä pyörit mielessä,

      ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa
      Ikävä
      29
      837
    10. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      836
    Aihe