kertokaas kokemuksia flat pack keittiöistä.
Ikean keittiöt
...
31405
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Se on sama jos unelmoit Bemarista, muttei ole varaa ostaa kuin Kia tai Nissan. Sitten sun kannattaa hakea Ikean keittiö.
Ikean keittiökalusteet ovat materiaaliltaan täysin samaa kuraa, kuin muillakin valmistajilla.
Ellet halua täyspuuta ja olet itse valmis kasaamaan keittiösi hae se Ikeasta. Saat sen huomattavasti halvemmalla kuin mistään muualta. Varaudu kumminkin siihen, että joudut itse kamat keräämään hyllyistä, kasaamaan, pätkimään sokkelit ja valolistat ja näin ollen et saa olla aivan "käsi" duunarina.
Ainoa moite oikeastaan on se, että Ikean keittiönkaapistoissa ei ole ns. asennuslistaa kaapin sisällä yläreunassa. Siellä on kulmaraudat ja näin ollen voi olla, että jos seinäsi on kipsilevyä, joudut ostamaan asennuslistaa, että löydät seinästä tukevan paikan kiinnitykselle.
Itse tein kulmakeittiön 9v. sitten Ikean kamoista ja edelleen täysin ryhdissään. Säästin tuolloin 2/3 seuraavaksi halvimpaan vaihtoehtoon ja mitä olen tuttavieni kanssa jutellut on hintaero tällähetkellä Keittiönettiin alle puolet keittiönetin hinnasta.
Aika hyvä “Tee Itse” palapeli, vain huonot alakaapin sokkelilistan kiinnikkeet, tärkeä - toimitukset.
Kuvat löytyy täältä: http://www.komfort-n-jareston.com/referenssit.html