Se ei vaan näy

Rommaus nimittäin...

Omakotitalojen hinnat nousivat vuoden 2007 kolmannella neljänneksellä koko maassa keskimäärin 4,0 prosenttia edellisvuodesta. Pääkaupunkiseudulla hinnat nousivat 6,4 prosenttia ja muualla maassa 3,7 prosenttia.

Pientalotonttien hinnat nousivat heinä-syyskuussa koko maassa keskimäärin 8,3 prosenttia edellisvuodesta.
7185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

"Edelliseen vuosineljännekseen verrattuna omakotitalojen hinnat laskivat koko maassa keskimäärin 2,8 prosenttia."

Äänestä
  • kun puhutaan kiinteistöistä. Jossa kauppojen määrä ja hinnan suhde kauppoihin vaihtelee suurestikkin. Joten pienen aikavälin heilahtelu ei ole niin oleellinen tieto. Tämän voit itsekkin tarkistaa käymällä läpi vaikka 5 edellisen vuoden vuosineljännekset läpi.

    Äänestä

  • niin relevantti tieto kirjoitti:

    kun puhutaan kiinteistöistä. Jossa kauppojen määrä ja hinnan suhde kauppoihin vaihtelee suurestikkin. Joten pienen aikavälin heilahtelu ei ole niin oleellinen tieto. Tämän voit itsekkin tarkistaa käymällä läpi vaikka 5 edellisen vuoden vuosineljännekset läpi.

    Älä nyt puhu paska välittäjä!!!!
    Eikö lasku on relevantti? Vain nousu? Miksi ei 'kiinnosta' mitä tapahtuu NYT vaan mitä on tapahtunut vuoden sitten?

    Äänestä

  • nyt puhu ... kirjoitti:

    Älä nyt puhu paska välittäjä!!!!
    Eikö lasku on relevantti? Vain nousu? Miksi ei 'kiinnosta' mitä tapahtuu NYT vaan mitä on tapahtunut vuoden sitten?

    Siis aivan normaali tilastollinen heilahtelu joka on tapahtunut koko 2000 luku ja itseasiassa koko 1990 loppu joten ei noilla yhden Q tilastoilla tee tampiot mitään kun ei ne niitä edes osaa lukea TOLLO!!

    Äänestä

  • On ihmisillä kaikenlaisia unelmia: älväri savikossa melualueella postimerkin kokoisella tontilla. Ja lainaa tähän unelmaan 25 vuodeksi. Voi ristus mikä kansakunta. BUHAHAHAHAHAHAHAHA

    Äänestä

  • BUHAHAHAHAH kirjoitti:

    On ihmisillä kaikenlaisia unelmia: älväri savikossa melualueella postimerkin kokoisella tontilla. Ja lainaa tähän unelmaan 25 vuodeksi. Voi ristus mikä kansakunta. BUHAHAHAHAHAHAHAHA

    olla koko elämä läskin perittävänä.

    BUBUBUHAHAHAHHHAHA

    KOKO ELÄMÄ

    BUBUUBUUHAHAHAHAHA

    Siinä saa rybberi kyytiä

    BUBUUBUBHAHAAAH

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tilastoissa kirjoitti:

Rommaus nimittäin...

Omakotitalojen hinnat nousivat vuoden 2007 kolmannella neljänneksellä koko maassa keskimäärin 4,0 prosenttia edellisvuodesta. Pääkaupunkiseudulla hinnat nousivat 6,4 prosenttia ja muualla maassa 3,7 prosenttia.

Pientalotonttien hinnat nousivat heinä-syyskuussa koko maassa keskimäärin 8,3 prosenttia edellisvuodesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu