Onks 13 vuotta ikä eroo paljon?
Muija on 17v ja kundi on 30v....
Mä en tosiaan tiedä mitäs pitäis tehdä..
Sanokaa teidän mielipidettänne =)Ihan rehellista vaan =)
Ps.Kiitän teitä kaikkia!
Muija on 17v ja kundi on 30v....
Mä en tosiaan tiedä mitäs pitäis tehdä..
Sanokaa teidän mielipidettänne =)Ihan rehellista vaan =)
Ps.Kiitän teitä kaikkia!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Jos tykkäät siitä kundista, niin eihän tolla sitten ole merkitystä? Mun mielestä toi on ihan ok ikäero, varsinkin jos tuutte hyvin juttuun.
Kiitos! =)
Toi on tosi ihana kuulla =)
Toi saattaa olla jo liikaa..
Ajattele ku se on neljäkymppinen äijä ja sä vast
jotai 27? Mut5 sun päätös..
Mä en alkais kenekä noin vanhan kans..
5vuotta riittää..
Ei oo paha... iteki seurustelen 30-vuotiaan miehen kans ja ite oon kans 17v. Mut ainahan ei kaikki hyvällä kato mut mitä sitte?
No saanko kysyä,miten teidän juttu toimii?
Onks sulle tullu koskaan mieleen, että hän voisi käyttää sua hyväksi?
Ja miten sun vanhemmat reagoi? Tietäävätkö he, että seurustelet?
Entäs sun kaverit?
Anteeks jos kysyin vähän henkilökohtainen asiaa..
Mutt noilla tiedolla auttaa mua tosi paljon =)
Ps. Kiitän etukäteen!
ootte sairaita ja jätkänne myös!!
Kiitän sun mielipidest! =)
Ehkä sä oot oikeassa, että me ollaan sairaita,mutt minkäs sille voin =)
On toiminu jo ens elokuussa 2 vuotta...
Kyllähän mä joskus sillon alussa ajattelin et mitä jos se käyttää mua vaa hyväks ym..mut ei mulla enää oo sellasta tunnetta ollu. Ehkäpä ne jotkut miehet käyttää meitä teinejä hyväks mut en usko siihen että kaikki :).
Mun vanhemmat ei aluks hyväksyny ollenkaa sitä meijän juttuu ja monia riitoja käytiin läpi vanhempien kanssa mut kaipa ne sitte tajus et sano ne mitä tahansa ni mä en aijo lopettaa sen miehen kanssa liikkumista. Joten...ne kai luovutti. Tai ei ne enää oo siitä mitää pahaa sanottavaa keksiny siitä sanoo ja molemmat vanhemmat tulee hyvin juttuu sen miehen kanssa. Onneks :). Ja mä sitte sen miehen vanhempien kanssa..
Kaveritki hyväksy sen onneks heti. Oli vaa ilosii et olin jonkun löytäny ja mun paras kamuki seurustelee nyt yhen 27-vuotiaan kanssa.
Eipä se haittaa vaikka kyselit :)!
Onnee teille :) ja hyvää kesää!
Mä 18: entäs sitte? Sairaana on kiva olla :)! No joo..
Meillä on sittenkin jotain yhteistä =)
Toi kuulostaa oikeast ihana! =)
Voidaan jutella lisää jos haluut? =)
Kaipaan katos vähän neuvoa ;)
Ja haluun tietää lisää teistä =)
Tässä on mun sähköposti: [email protected]
Tosirakkaus ei tietenkään kysy ikää, mutta maailmassa on tiettyjä realiteetteja.
Ihan oikeasti, sosiaaliset mekanismit vaan tekevät ympäristöstä sellaisen, että mainitsemasi ikäero on noilla luvuilla vähän paha. Todennäköisesti mies on joko vähän rassukka tai sitten käyttää hyväksi. Aika raakaa tekstiä, mutta näin se todennäköisesti on.
Tässä vaiheessa olisi mun mielestä paras jos ottaisit käyttöösi omanarvontuntosi. Sinä saat totta vie parempaakin. Olet nuori, miehelläsi on elämä kohta voittopuolella. Älä tuhlaa aikaasi suhteeseen, jonka tekee hankalaksi ympäristön torjunta ja uhkaavaksi se, että miehellä voi olla epäilyttävät motiivit.
Suomeksi: jätä se. Voi tuntua inhalta ja jopa väärältä ratkaisulta, mutta usko vanhaa. Jätä se.
Yst.terv.Karin
ei se välttämättä olis sillo jos olisit jo yli 20v. mut 17v ja 30v, mies o jo joka suhtees kehittyneempi!!! sairasta.