Pelästyin melkein

telepatiaa?

Tänään eräs tuttavani tavallaan vastasi erääseen asiaan/kysymykseen, jota olen miettinyt häneen liittyen. Kyseessä on mies, jonka olen tuntenut vasta vähän aikaa. En ole sanallakaan maininnut mitään sinne päinkään tuosta asiasta, ja sitten tyyppi kysyy minulta samaa asiaa, melkein samoilla sanoilla mitä itse olen ajatellut hiljaa pääni sisällä.
En tiedä tajuaako kukaan mitään tästä sekavasta selvitys-yrityksestäni...
En ainakaan haluaisi uskoa mihinkään ajatuksenlukutaitoon yms. Telepatia varmaan joissain muodoissa vois olla mahdollista.
TAI sitten kaikki on vaan sattumaa. Kuitenkin, tuli aika outo fiilis pariksi sekunniksi tänään!

3

1228

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xXx-man

      sattuuhan noita, ilmeiseti aika monillekkin joskus.

    • Rajaton

      Yleensä toisilla tasoilla käytetään toisia
      ihmisiä avuksi jos ne ei saa tärkeitä asioita
      muuten menemään perille määrätylle henkilölle.
      Kun määrätty viestin kohde ei ole vielä valmis
      ottamaan viestejä vastaan sillä esim.telepaattisella
      viestinnällä mitä monet henkilöt käyttävät jo
      normaalina viestintä tapana,unohtamatta niitä
      kansakuntia ketkä on aina käyttänyt telepatiaa
      viestintään.
      Olemme vain unohtaneet sen tavan kun tekniikka
      tavallaan hoitaa sitä virkaa....

    • Folio Mulder

      Kaikki yhteensattumat eivät ole todennäköisyyksien mukaan eteen tulevia asioita. Olen kokenut ja todennut telepatian olemassaolon ja vaimoni tietää, että olen kokenut sellaista ja sanoo joskus, "etten ole tältä planeetalta".

      Nuorena alle 20-vuotiaana suhtauduin epäillen siihen, mutta enää ei tarvitse epäillä sen mahdollisuudesta. Luultavasti minulle tahdottiin antaa aiheesta vastaus pohdiskeltuani sitä, mutta ei se ainoa "yliluonnollinen" asia ole mitä elämässäni on tapahtunut taikka suvussani ja tuttavapiireissä.

      Ei ollut lainkaan pelottava se kokemus, vaan erittäin positiivinen ja huojentava jopa. Se laajensi universaalisti maailmankuvaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    2. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    3. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    4. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    5. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    6. Jotenkin se harmittaa

      Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian
      Ikävä
      46
      700
    7. Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti

      Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os
      Ikävä
      2
      652
    8. Haluan kysyä vain yhden asian

      Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs
      Ikävä
      39
      579
    9. Mies aion pilata elämäsi

      Ole hyvä vaan, olet ansainnut sen.
      Ikävä
      73
      562
    10. Kauneus on katsojan silmissä

      Mitä kaunista sun silmät näkevät?
      Ikävä
      22
      512
    Aihe