Tänään eräs tuttavani tavallaan vastasi erääseen asiaan/kysymykseen, jota olen miettinyt häneen liittyen. Kyseessä on mies, jonka olen tuntenut vasta vähän aikaa. En ole sanallakaan maininnut mitään sinne päinkään tuosta asiasta, ja sitten tyyppi kysyy minulta samaa asiaa, melkein samoilla sanoilla mitä itse olen ajatellut hiljaa pääni sisällä.
En tiedä tajuaako kukaan mitään tästä sekavasta selvitys-yrityksestäni...
En ainakaan haluaisi uskoa mihinkään ajatuksenlukutaitoon yms. Telepatia varmaan joissain muodoissa vois olla mahdollista.
TAI sitten kaikki on vaan sattumaa. Kuitenkin, tuli aika outo fiilis pariksi sekunniksi tänään!
Pelästyin melkein
3
1274
Vastaukset 3
- xXx-man
sattuuhan noita, ilmeiseti aika monillekkin joskus.
- Rajaton
Yleensä toisilla tasoilla käytetään toisia
ihmisiä avuksi jos ne ei saa tärkeitä asioita
muuten menemään perille määrätylle henkilölle.
Kun määrätty viestin kohde ei ole vielä valmis
ottamaan viestejä vastaan sillä esim.telepaattisella
viestinnällä mitä monet henkilöt käyttävät jo
normaalina viestintä tapana,unohtamatta niitä
kansakuntia ketkä on aina käyttänyt telepatiaa
viestintään.
Olemme vain unohtaneet sen tavan kun tekniikka
tavallaan hoitaa sitä virkaa.... - Folio Mulder
Kaikki yhteensattumat eivät ole todennäköisyyksien mukaan eteen tulevia asioita. Olen kokenut ja todennut telepatian olemassaolon ja vaimoni tietää, että olen kokenut sellaista ja sanoo joskus, "etten ole tältä planeetalta".
Nuorena alle 20-vuotiaana suhtauduin epäillen siihen, mutta enää ei tarvitse epäillä sen mahdollisuudesta. Luultavasti minulle tahdottiin antaa aiheesta vastaus pohdiskeltuani sitä, mutta ei se ainoa "yliluonnollinen" asia ole mitä elämässäni on tapahtunut taikka suvussani ja tuttavapiireissä.
Ei ollut lainkaan pelottava se kokemus, vaan erittäin positiivinen ja huojentava jopa. Se laajensi universaalisti maailmankuvaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091310
- 45901
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50726Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r129674- 70666
- 67616
- 53597
- 55555
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.93473Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20470- 34457
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115453Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32448- 51445
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142443- 5438
- 49437
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e83434- 52403
- 42400