hyvä hotelli?

finnmatkaaja

Osaisitteko suositella jotakin hotellia finnmatkojen lomavalikoimasta?Arvostamme tyylikkyyttä ja siisteyttä ja tilavuutta.Meitä on lähdössä neljän hlön seurue..kaikki iäkkäämpiä ihmisiä..joten arvostamme hotelissa myös hiljaisuutta ja rauhallisuutta.Meillä on alustavasti varattu tuo cocobeach bungalow mutta rupesimme miettimään että onkohan alue suunnattu lähinnä lapsiperheille ja on kovin levoton alue. Tietenkin on mukava jos hotelilla on jotakin ohjelma tarjontaa..Kiitokset!

4

2196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • main deck

      ... DinaRobin taida kuulua Finnmatkojen hotellitarjontaan. Sitä olisin ainakin suositellut täydestä sydämestäni kaikille!

    • lomailija

      Olimme kahdessa hotellissa Mauritiuksella, Sugar Beachillä ja Le Mauricialla. Pidimme Sugar Beach hotellista todella paljon. Se oli kuin paratiisi jos haluaa rauhaa ja luontoa ja upeat puitteet lomalleen.Siellä herää klo 5 lintujen valtaisaan sirkutukseen. Paikka on rauhaisa.Pitkiä hiekkarantoja pitkin pääsee kävelemään esim.Flic Flacin kylään.Illallinen tarjoiltiin joka ilta eri teemalla rauhaisassa tunnelmassa kynttilöiden valossa orkesterin soittaessa ja klo 21.15 oli show(Mauriciassa kaikenlainen astioiden kolina teki illallisesta pettymyksen, oli kuin isompikin ruokala josta romanttisuus oli kaukana)Aamiainen Sugar beachillä oli valtaisa ja herkullinen.Molemmat hotellit olivat suuria, mutta Sugar Beach oli laajalla alueella joten se oli erinomainen paikka viettää rauhaisaa lomaa ja rentoutua upeiden maisemien ja luonnon keskellä.

    • papinow

      en tieda mitkä hotellit ovat finnmatkojen tarjonnassa. Suosittelen hotelleja joissa ette pety. Le Toussorok ja Belle Mare Plage molemmilla hienot golfkentät ( myös Mika H äkkisen lomakohteita )sitten LE Prince Maurice,Beau Rivage Hotel,Le Pirogue.Viimeksi mainittu ranskalaisten suosima joka on Sugar Beachin viereinen hotelli. Hauskoja lomahetkiä.

    • Lomatunnelmissa

      Bonjour! Sugar Beach Resort on tyylikäs hotelli, jossa piha-alueet pidetään viimeisen päälle tyylikkäinä. Ranta haravoidaan roskista joka aamu. Rantaa piisaa satoja metrejä hotellin alueella ja tilaa riitti, useimmiten saimme rantatuolit monenkymmenen metrin päästä muista lomailijoista. Samoin altaalta sai aina vapaan tuolin ihan mihin aikaan päivästä tahansa. Vesi oli kirkasta ja hiekka valkoista.

      Hotelli tarjosi ilmaiseksi mm. räpylöitä, snorkkeleita, maskeja, polkuveneitä, surffilautoja, lasipohjaveneajelua, kuntosalia, kaikenlaisia pallopelejä, allasjumppaa, pyöräilyretkiä, joogaa, snorklausretkeä (tunnin kesto) ynnä muuta. Muutaman päivän välein ilmestyi hotellin oma tiedotuslehti, jossa kerrottiin ohjelmasta. Lapsille olisi ollut todella hyvä kerho, tekivät mm. retken eläintarhaan. Meillä vaan oli tuo kieliongelma, kun lapset eivät osaa ranskaa eikä englantia.

      Sugar Beachillä oli ihan kaikenlaisia lomailijoita, paljon myös lapsiperheitä, mutta silti tunnelma oli mielestämme kovin rauhallinen ja seesteinen. Meilläkin on kaksi pientä lasta emmekä halunneet mennä paikkaan, jossa tenavat kiljuvat ja riehuvat altaalla eivätkä vanhemmat ole huomaavinaan ;)

      Milloin olette lähdössä? Nimittäin Sugar Beach on suljettu mittavan remontin takia 1.4.-1.8.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sua j-mies!

      Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
      Ikävä
      59
      5650
    2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

      Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
      Maailman menoa
      184
      4587
    3. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      16
      4102
    4. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      52
      3594
    5. Tykkäys ei tarkoita

      yhtään mitään!
      Ikävä
      51
      3561
    6. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      82
      3328
    7. Mitä on tapahtunut myllymäessä ?

      On poliisit Sepänkadulla myllymäessä
      Kankaanpää
      11
      3241
    8. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      42
      3112
    9. Puukotus Lidlissä

      Kuka sai puukkoo Lidlin pihas tänään. Ja kuka oli tekijä?
      Kankaanpää
      32
      2792
    10. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      34
      2371
    Aihe